https://reporter.zp.ua

Нікола Етерович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографічна довідка

Нікола Етерович (хорв. Nikola Eterović) народився 20 січня 1951 року в Пучищах (Хорватія). Він є хорватським римо-католицьким архієпископом, ватиканським дипломатом та очільником Католицької Церкви в Україні.

Освіта та раннє служіння

Після закінчення середньої школи в рідному місті Етерович здобув філософсько-теологічну освіту у Загребському університеті та папському університеті Урбаніана в Римі. У 1974 році був рукопокладений на священика в Сплітсько-Макарській архідієцезії.

До свого єпископського рукопокладення в 1994 році служив секретарем архієпископа, настоятелем парафій та викладачем у Сплітській Вищій теологічній школі.

Ватиканська дипломатична служба

Після рукопокладення на єпископа Етерович був призначений секретарем Нунціатури в Білорусі. У 1997 році став апостольським делегатом в Боснії і Герцеговині, а в 1999 році очолив Апостольську Нунціатуру в Україні.

Апостольський нунцій в Україні

Під час своєї каденції в Україні (1999-2004) Етерович відіграв важливу роль у встановленні дипломатичних відносин між Ватиканом та Україною. Він також брав активну участь у діалозі між Католицькою Церквою та Східними Православними Церквами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Генеральний секретар Синоду Єпископів

У 2004 році Етерович був призначений на посаду генерального секретаря Синоду Єпископів Католицької Церкви, органу, який консультує Папу Римського у питаннях, що стосуються віри, моралі та управління Церквою. У цій ролі він брав участь в організації та проведенні всіх синодів Єпископів під час правління Папи Бенедикта XVI і Папи Франциска.

Titularis та інші посади

У 2002 році Етеровичу було надано титулярну кафедру Цибальського архієпископа. У 2012 році він був призначений членом Папської Ради з питань нової євангелізації, а в 2020 році – членом Папської Ради сприяння християнській єдності.

Нікола Етерович є визначним представником Католицької Церкви. Його дипломатичні та адміністративні навички зробили його ключовою фігурою у ватиканській дипломатії та у вирішенні питань, що постають перед Церквою у всьому світі.

Часті запитання

  1. Коли та де народився Нікола Етерович?
  2. У якому університеті він здобув богословську освіту?
  3. У яких країнах він служив апостольським делегатом та нунцієм?
  4. У якому році Етерович був призначений генеральним секретарем Синоду Єпископів?
  5. Якою титулярною кафедрою володіє архієпископ Етерович?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".