https://reporter.zp.ua

Нетопир звичайний

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Нетопир звичайний (Pipistrellus pipistrellus) — надвид кажанів родини лиликові (Vespertilionidae), до складу якого відносять найдрібніших кажанів Європи (зокрема й України), відомих у давній літературі під спільною назвою Vespertilio pipistrellus.

Морфологія

Нетопир звичайний — досить маленький кажан, довжина тіла якого становить 38-55 мм, а розмах крил — 190-270 мм. Хутро на спині темно-буре до чорного, на череві світліше, сіро-буре. Морда у цього виду коротка, з невеликим листям носа. Вуха відносно короткі, закруглені. Хвіст довгий, укладений у літальну перетинку приблизно наполовину.

Поширення та екологія

Нетопир звичайний поширений у Європі, від Британських островів до Уральських гір, а також у Північній Африці, на Кавказі, в Малій Азії, Північному Ірані та на островах Середземномор'я. В Україні це найпоширеніший вид кажанів.

Нетопир звичайний — синантропний вид, який прив'язаний до людини і часто утворює колонії в щілинах будинків, на горищах, у підвалах та інших штучних спорудах. У природних умовах може селитися в печерах, дуплах дерев, на скелях.

Харчування

Основу раціону нетопиря звичайного становлять комахи, зокрема двокрилі, метелики, жуки, бабки та перетинчастокрилі. Полюють ці кажани переважно над водоймами, літаючи низько над поверхнею і захоплюючи жертв у повітрі.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Розмноження

Розмноження у нетопиря звичайного відбувається навесні. Самиці утворюють материнські колонії, у яких народжують по 1-2 дитинчат. Через 1-1,5 місяця молоді кажани починають літати і стають самостійними.

Значення для людини

Нетопир звичайний надає певні екосистемні послуги, знищуючи значну кількість комах-шкідників. Цей вид є важливим об'єктом спостереження для дослідження змін у довкіллі та індикатором стану екосистем.

Нетопир звичайний — найменший і один із найпоширеніших видів кажанів у Європі, зокрема й в Україні. Завдяки своїй синантропності цей вид тісно пов'язаний із людиною, віддаючи перевагу проживанню в штучних спорудах. Розмножується навесні, формуючи материнські колонії. Нетопир звичайний є важливим об'єктом спостереження для дослідників та індикатором стану екосистем.

Часто задавані питання

  1. Яка середня тривалість життя нетопира звичайного?
  2. Скільки дитинчат народжує самка нетопиря звичайного за один сезон?
  3. Чим харчується нетопир звичайний?
  4. Де зазвичай селиться нетопир звичайний?
  5. Яке значення має нетопир звичайний для людини?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".