Нетопир звичайний
Редактор: Михайло МельникНетопир звичайний (Pipistrellus pipistrellus
) — надвид кажанів родини лиликові (Vespertilionidae
), до складу якого відносять найдрібніших кажанів Європи (зокрема й України), відомих у давній літературі під спільною назвою Vespertilio pipistrellus
.
Морфологія
Нетопир звичайний — досить маленький кажан, довжина тіла якого становить 38-55 мм, а розмах крил — 190-270 мм. Хутро на спині темно-буре до чорного, на череві світліше, сіро-буре. Морда у цього виду коротка, з невеликим листям носа. Вуха відносно короткі, закруглені. Хвіст довгий, укладений у літальну перетинку приблизно наполовину.
Поширення та екологія
Нетопир звичайний поширений у Європі, від Британських островів до Уральських гір, а також у Північній Африці, на Кавказі, в Малій Азії, Північному Ірані та на островах Середземномор'я. В Україні це найпоширеніший вид кажанів.
Нетопир звичайний — синантропний вид, який прив'язаний до людини і часто утворює колонії в щілинах будинків, на горищах, у підвалах та інших штучних спорудах. У природних умовах може селитися в печерах, дуплах дерев, на скелях.
Харчування
Основу раціону нетопиря звичайного становлять комахи, зокрема двокрилі, метелики, жуки, бабки та перетинчастокрилі. Полюють ці кажани переважно над водоймами, літаючи низько над поверхнею і захоплюючи жертв у повітрі.
Розмноження
Розмноження у нетопиря звичайного відбувається навесні. Самиці утворюють материнські колонії, у яких народжують по 1-2 дитинчат. Через 1-1,5 місяця молоді кажани починають літати і стають самостійними.
Значення для людини
Нетопир звичайний надає певні екосистемні послуги, знищуючи значну кількість комах-шкідників. Цей вид є важливим об'єктом спостереження для дослідження змін у довкіллі та індикатором стану екосистем.
Нетопир звичайний — найменший і один із найпоширеніших видів кажанів у Європі, зокрема й в Україні. Завдяки своїй синантропності цей вид тісно пов'язаний із людиною, віддаючи перевагу проживанню в штучних спорудах. Розмножується навесні, формуючи материнські колонії. Нетопир звичайний є важливим об'єктом спостереження для дослідників та індикатором стану екосистем.
Часто задавані питання
- Яка середня тривалість життя нетопира звичайного?
- Скільки дитинчат народжує самка нетопиря звичайного за один сезон?
- Чим харчується нетопир звичайний?
- Де зазвичай селиться нетопир звичайний?
- Яке значення має нетопир звичайний для людини?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень