https://reporter.zp.ua

Мері Сюрратт

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Мері Сюрратт: Жінка, страчена за змову у справі вбивства Лінкольна

Мері Елізабет Дженкінс Сюрратт (1820-1865) була американською власницею пансіону у Вашингтоні, округ Колумбія. Вона увійшла в історію як перша і єдина жінка, страчена федеральним урядом США.

Роль у змові щодо вбивства Лінкольна

Мері Сюрратт опинилася в епіцентрі змови, яка призвела до вбивства президента Авраама Лінкольна у 1865 році. Вона володіла пансіоном, який став місцем зустрічей змовників, включаючи Джона Вілкеса Бута, який застрелив Лінкольна.

Уряд США звинуватив Сюрратт у наданні матеріально-технічної підтримки змовникам, включаючи надання інформації про пересування Лінкольна та забезпечення зброї та притулку.

Суд і страта

Сюрратт була заарештована 14 квітня 1865 року і постала перед військовим трибуналом, який засудив її до страти. 7 липня 1865 року її повісили у Форті Макнейр у Вашингтоні, округ Колумбія.

Суперечки щодо вини

Справа проти Мері Сюрратт залишається суперечливою. Вона стверджувала свою невинуватість до самої смерті, і деякі історики вважають, що вона була несправедливо звинувачена. Докази проти неї були в основному обставинними, і немає чітких доказів того, що вона знала про плани вбивства заздалегідь.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Джон Сюрратт, син Мері

Джон Сюрратт, син Мері Сюрратт, також був звинувачений у змові, але йому вдалося втекти до Канади. Він був заарештований через два роки і постал перед судом, але не був засуджений через закінчення терміну давності.

Спадщина

Справа Мері Сюрратт є важливим нагадуванням про крихкість справедливості у воєнні часи. Її страта залишається темною плямою в американській історії, і багато питань про її роль у змові щодо вбивства Лінкольна залишаються без відповіді.

Часті запитання

  • Що стало доказами проти Мері Сюрратт? Більшість доказів проти неї були обставинними, такими як її близькі стосунки з Джоном Бутом та знання про його плани.
  • Чому Сюрратт стратили, а її сина Джона – ні? Джона Сюрратта визнали винним у змові, але він уник страти, втікши до Канади.
  • Чи справді Мері Сюрратт була невинною? Досі існує багато суперечок щодо провини Сюрратт, деякі історики вважають, що вона була несправедливо звинувачена.
  • Де повісили Мері Сюрратт? Сюрратт повісили у Форті Макнейр у Вашингтоні, округ Колумбія.
  • Чи є в США інші жінки, які страчені федеральним урядом? Після страти Мері Сюрратт жодна інша жінка не була страчена федеральним урядом США.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".