https://reporter.zp.ua

Матвійчук Микола Михайлович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Юні роки та освіта

Микола Михайлович Матвійчук народився 15 квітня 1909 року в селі Глушин сучасного Золочівського району Львівської області. Навчався у сільській школі, а згодом у Львівській академічній гімназії. У 1928 році вступив до Львівського університету, де вивчав право. Під час навчання активно брав участь у націоналістичному русі, став членом Організації Українських Націоналістів (ОУН).

Діяльність в ОУН

У 1932 році Матвійчук був заарештований польською владою за участь в ОУН. Він перебував у в'язниці протягом двох років. Після звільнення продовжив свою діяльність в організації. У 1939 році, після приєднання Західної України до УРСР, перейшов на нелегальне становище.

Початок Другої світової війни

Після початку Другої світової війни Матвійчук став референтом розвідки Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ (Західно-Українських Земель). Він відповідав за збір та передачу інформації про діяльність радянської влади та німецьких окупантів.

Трагічна загибель

У червні 1941 року Матвійчук був заарештований німецькими окупантами у Львові і загинув за нез'ясованих обставин. Його тіло так і не було знайдено.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Професійна кар'єра

Крім своєї діяльності в ОУН, Микола Матвійчук був також талановитим поетом і прозаїком. Його твори публікувалися в націоналістичних виданнях того часу. Після війни його літературна спадщина була опублікована в різних збірниках.

Почесті та відзнаки

Микола Матвійчук посмертно отримав звання Героя України в 2010 році. Його ім'я увічнено на меморіальних дошках і пам'ятниках у різних містах України.

Особисте життя

Матвійчук був одружений з Ольгою Малицькою. У них був один син, Микола.

Микола Михайлович Матвійчук був видатним українським націоналістом, який пожертвував своїм життям за ідею незалежності України. Його діяльність відіграла важливу роль у розбудові українського національно-визвольного руху.

Часто задавані питання

  1. Коли і де народився Микола Матвійчук?
  2. Яку роль він відігравав в ОУН?
  3. За що він був заарештований польською владою?
  4. Як загинув Микола Матвійчук?
  5. Які почесні відзнаки він отримав посмертно?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".