https://reporter.zp.ua

Лубенець Наталія Дмитрівна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Наталія Дмитрівна Лубенець: Життя, діяльність та внесок у педагогіку

Основна інформація:

Наталія Дмитрівна Лубенець (1877-1943) – український педагог, культурний діяч, голова Товариства народних дитячих садків міста Києва, засновник і редактор журналу «Дошкольное воспитание», лектор Фребелівського педагогічного інституту, член Колегії дошкільного виховання при Департаменті народної освіти (1918-1919).

Біографія

Наталія Лубенець народилася 1877 року. У 1907 році закінчила Київський вищий жіночий інститут. Педагогічну діяльність розпочала викладачкою математики у гімназіях.

Громадська робота

З 1911 року була головою Товариства народних дитячих садків міста Києва, яке за її ініціативи було створено для забезпечення дошкільного виховання дітей з малозабезпечених сімей. Під її керівництвом було відкрито понад 20 дитячих садків у Києві та інших містах України.

Редакторська діяльність

У 1911-1917 роках Лубенець була засновником і редактором щомісячного журналу «Дошкольное воспитание». Журнал публікував наукові статті, практичні поради та рецензії на книги з питань дошкільної педагогіки.

Наукова та педагогічна діяльність

У 1914-1917 роках Лубенець викладала дошкільну педагогіку в Київському Фребелівському педагогічному інституті. У 1918-1919 роках була членом Колегії дошкільного виховання при Департаменті народної освіти. Розробляла методичні рекомендації щодо організації та проведення занять у дитячих садках.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Головні праці

У 1915 році Лубенець опублікувала свою основну працю «Фребель і Монтессорі». Книга стала одним із перших наукових досліджень у галузі дошкільної педагогіки в Україні. У ній Лубенець порівнювала педагогічні системи Фрідріха Фребеля та Марії Монтессорі, аналізувала їх сильні та слабкі сторони.

Внесок у розвиток педагогіки

Наталія Дмитрівна Лубенець зробила вагомий внесок у розвиток дошкільної педагогіки в Україні. Вона була одним з ініціаторів і організаторів руху за відкриття дитячих садків, сприяла поширенню прогресивних педагогічних ідей, готувала кваліфікованих дошкільних педагогів.

Наталія Дмитрівна Лубенець є видатним українським педагогом і культурним діячем. Її діяльність сприяла розвитку дошкільної педагогіки в Україні, формуванню системи дошкільного виховання, а її праці залишаються цінним надбанням для сучасних педагогів.

Часто задавані питання

  1. Хто така Наталія Дмитрівна Лубенець?
  2. Яку роль вона відіграла в розвиткові дошкільної педагогіки в Україні?
  3. Яка була основна праця Лубенець?
  4. Що таке Товариство народних дитячих садків міста Києва?
  5. Де викладала Лубенець?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".