https://reporter.zp.ua

Клітемнестра

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Клітемнестра: Загадкова постать грецької міфології

Походження та родина

(грец. Κλυταιμνήστρα, Κλυταιμήστρα) була донькою спартанського царя Тіндарея та Леди. Вона була сестрою Єлени, дружини спартанського царя Менелая, та Діоскурів, близнюків Кастора та Полідевка.

Шлюб з Агамемноном

Клітемнестра вийшла заміж за Агамемнона, царя Мікен. Він був полководцем греків у Троянській війні. Під час війни Агамемнон приніс у жертву їхню доньку Іфігенію, щоб задобрити богиню Артеміду. Це діяння розлютило Клітемнестру і привело до трагічних наслідків.

Помста Клітемнестри

Коли Агамемнон повернувся з війни, Клітемнестра, в помсту за смерть Іфігенії, разом зі своїм коханцем Егістом вбила чоловіка. Після цього вона скинула з престолу сина Агамемнона, Ореста, і правила Мікенами разом з Егістом.

Загибель Клітемнестри

Через роки Орест повернувся до Мікен і помстився за смерть батька, вбивши Клітемнестру та Егіста. Вбивство матері викликало гнів богинь помсти Ериній, які переслідували Ореста, поки Афіна не вмовила їх виправдати його.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Клітемнестра в мистецтві та літературі

Клітемнестра стала улюбленим персонажем драматургів і поетів. Вона часто зображується як трагічна постать, яка прагне помститися за смерть доньки, але при цьому змушена понести відповідальність за свої злочини. Найвідомішими трагедіями, що розповідають про Клітемнестру, є "Агамемнон" Есхіла, "Орестея" Софокла та "Електра" Евріпіда.

Клітемнестра – складна і суперечлива постать грецької міфології. Вона була жертвою, яка шукала відплати за смерть своєї доньки, але в кінцевому рахунку стала вбивцею і принесла ще більше горя своїй родині. Історія Клітемнестри – це трагічне нагадування про небезпеки помсти і руйнівну силу горя.

Запитання, що часто задаються про Клітемнестру

  • Хто були батьки Клітемнестри?
  • За кого вона була заміжня?
  • Чому вона помстилася Агамемнону?
  • Хто вбив Клітемнестру?
  • Як її образ використовували в мистецтві та літературі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".