https://reporter.zp.ua

Лісовик Олександр Григорович – довідка

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

# **Олександр Лісовик – видатний державний діяч України**

Олександр Григорович Лісовик, раніше відомий як Гнида, народився 10 грудня 1897 року в селі Горби Глобинського району Полтавської області. Його життя було насичене важливими подіями та значними досягненнями, що зробили його видатним державним діячем України.

**Підйом у кар’єрі**

Лісовик активно займався політичною діяльністю, займаючи керівні посади в різних регіонах України. У 1923—1924 роках очолював Артемівський окрвиконком, а з 1924 по 1925 рік був головою повітових виконавчих комітетів у Слов’янську та Бахмуті. На цій посаді він здійснив значний внесок у розвиток регіону, вирішуючи важливі економічні та соціальні проблеми.

У 1925 році кар’єра Лісовика зробила новий крутий поворот — він став членом Всеукраїнського центрального виконавчого комітету (ВУЦВК) та Центрального виконавчого комітету СРСР (ЦВК СРСР). Ці посади дозволили йому безпосередньо впливати на політику та розвиток України та Радянського Союзу в цілому.

**Керівництво Вінницькою областю**

Незабаром після обрання до ВУЦВК та ЦВК СРСР Лісовик отримав нове призначення — голову Вінницького облвиконкому. Він очолював область з 1925 по 1928 рік і за цей час зробив значний внесок у її розвиток. Внаслідок реформ Лісовика область досягла значного прогресу в галузях сільського господарства, промисловості та інфраструктури.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Під керівництвом Лісовика було розпочато масштабну колективізацію сільського господарства, впроваджено сучасні методи агрокультури, що призвело до підвищення продуктивності праці та збільшення виробництва сільськогосподарської продукції. Він приділяв значну увагу розширенню промисловості в області, залучаючи іноземні інвестиції та розширюючи існуючі виробничі потужності.

**Подальша кар’єра та трагічна доля**

Після завершення свого терміну в Вінницькій області Лісовик продовжив обіймати високі посади в державному апараті. Він працював у Народному комісаріаті землеробства УРСР, а згодом був призначений заступником наркома землеробства УРСР.

На жаль, у 1937 році Лісовик став жертвою політичних репресій. Він був заарештований і звинувачений у шпигунстві та антирадянській діяльності. Під час проведення чисток були арештовані та страчені багато високопоставлених чиновників, включаючи Лісовика.

**Невід’ємна частина української історії**

Олександр Лісовик, як один з багатьох радянських діячів, був визначною фігурою в історії України. Його життя та діяльність відображають складність і жорстокість епохи, в яку він жив. Зростання та вплив Лісовика як політика, його внесок у розвиток України та його трагічна доля служать нагадуванням про важливість незалежності та демократії в сучасній Україні.

**Часто задавані питання**

1. Яким було дитинство та юність Олександра Лісовика?
2. Як і коли Лісовик розпочав свою політичну кар’єру?
3. Які посади обіймав Лісовик до того, як був призначений головою Вінницького облвиконкому?
4. Які реформи він впровадив і які результати вони мали?
5. Як закінчилася його кар’єра і яка була його доля?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 12 2023. Поданий під Технології. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".