https://reporter.zp.ua

Лінчевський Олександр Валерійович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Олександр Валерійович Лінчевський народився 16 квітня 1998 року в селі Новокиївка Донецької області. Після закінчення місцевої школи вступив до Маріупольського вищого професійного училища морського та річкового транспорту.

Служба у Збройних силах України

У серпні 2016 року Лінчевський був призваний на строкову службу до лав Збройних сил України. Пройшов підготовку у складі 1-го окремого батальйону морської піхоти. Згодом уклав контракт і був зарахований до 503-го окремого батальйону морської піхоти.

Війна на сході України

З 2018 року Лінчевський брав участь у бойових діях у складі морської піхоти на лінії розмежування на сході України. Разом із побратимами здійснював розвідку, охороняв стратегічно важливі об'єкти та був залучений до диверсійних операцій.

Загибель

11 вересня 2019 року під час виконання бойового завдання в районі селища Піски Донецької області старший матрос Олександр Лінчевський загинув внаслідок ворожого обстрілу. Йому було всього 21 рік.

Нагороди та відзнаки

За особисту мужність і героїзм, виявлені під час захисту територіальної цілісності та незалежності України, Олександр Лінчевський посмертно був нагороджений:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  • Орденом "За мужність" III ступеня
  • Нагрудним знаком "За відвагу та вірність"
  • Медаллю "Захиснику Вітчизни"

Вшанування пам'яті

На честь Олександра Лінчевського встановлено пам'ятну дошку у Новокиївській школі, де він навчався. Його ім'ям також названо вулицю та провулок у селищі Піски. Морський піхотинець також посмертно нагороджений почесним званням "Герой Донецької області".

Олександр Валерійович Лінчевський був відважним морським піхотинцем, який поклав своє життя за захист України. Його героїзм та самовідданість стали прикладом для всіх, хто любить свою Батьківщину. Пам'ять про нього назавжди збережеться у серцях його побратимів, рідних та усіх українців.

Питання, що часто задаються

  1. Коли народився Олександр Лінчевський?
  2. У якому батальйоні морської піхоти служив Лінчевський?
  3. В якому бою загинув Олександр Лінчевський?
  4. Які нагороди посмертно отримав Олександр Лінчевський?
  5. Як вшановується пам'ять Олександра Лінчевського?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".