https://reporter.zp.ua

Куріпка сіра

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Куріпка сіра (Perdix perdix): Широко розповсюджений вид з роду куріпок

Зміст

 • Опис та характеристики
 • Поширення та середовище існування
 • Спосіб життя
 • Харчування
 • Розмноження
 • Об'єкт полювання
 • Охорона та заходи збереження
 • Часті запитання

Опис та характеристики

Куріпка сіра (Perdix perdix) — невеликий птах з ряду куроподібних, що входить до роду куріпок. Це типовий наземний птах, який бігає краще, ніж літає.

Дорослі куріпки мають довжину тіла 28-32 см, вагу 350-450 грам. Забарвлення оперення сірувато-буре, з чорно-білим візерунком на боках. Живіт білуватий, на боках і череві є характерні поперечні смуги. У самців темна пляма на грудях більш виражена і масивна, ніж у самок.

Поширення та середовище існування

Куріпка сіра є широко розповсюдженим видом, який зустрічається майже по всій Європі та Північній Азії. В Україні цей птах мешкає практично на всій території, за винятком Карпат.

Куріпки сірі віддають перевагу відкритим ландшафтам з густою трав'янистою рослинністю, полями і луками, а також з наявністю чагарників і невеликих гаїв.

Спосіб життя

Куріпки сірі — дуже соціальні птахи, які утворюють зграї, що можуть налічувати від кількох десятків до сотень особин. Зграї зазвичай складаються з однієї родини, але взимку можуть об'єднуватися.

Ці птахи активні вдень, а на ніч ховаються в зарослях або під снігом. Вони дуже обережні і при найменшій небезпеці швидко ховаються або злітають у повітря.

Харчування

Раціон куріпок сірих складається в основному з рослинної їжі, такої як насіння, ягоди, листя і коріння. Влітку вони також харчуються комахами, черв'яками і наземними молюсками.

Розмноження

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Сезон розмноження у куріпок сірих починається в квітні-травні. Самки будують гнізда на землі в затишних місцях, вистилаючи їх сухою травою і листям. У гнізді зазвичай від 8 до 18 яєць.

Насиджує яйця тільки самка протягом 23-25 днів. Пташенята вилуплюються через 23-25 днів і відразу починають самостійно харчуватися, хоча батьки ще кілька тижнів продовжують піклуватися про них.

Об'єкт полювання

Куріпка сіра є популярним об'єктом полювання в багатьох країнах. Полювання зазвичай проводиться в осінньо-зимовий період, коли птахи збираються в великі зграї.

Охорона та заходи збереження

Хоча куріпка сіра є відносно поширеним видом, її чисельність скорочується в деяких регіонах через втрату середовища існування, надмірне полювання та використання пестицидів.

Для збереження популяцій куріпок сірих вживаються різні заходи, такі як створення і підтримка заповідних територій, регулювання полювання і обмеження використання пестицидів.

Куріпка сіра — широко розповсюджений і добре адаптований вид куріпок, який відіграє важливу роль в екосистемах, де мешкає. Популяції куріпок сірих слід охороняти через їх екологічну значимість і популярність як об'єкта полювання.

Часті запитання

 • Яке середовище існування віддають перевагу куріпки сірі?
  Відкриті ландшафти з густою трав'янистою рослинністю, поля, луки, з наявністю чагарників і невеликих гаїв.
 • Чим харчуються куріпки сірі?
  Рослинна їжа (насіння, ягоди, листя, коріння), комахи, черв'яки, наземні молюски.
 • Коли починається сезон розмноження у куріпок сірих?
  Квітень-травень.
 • Скільки яєць відкладає самка куріпки сірої?
  8-18 яєць.
 • Чи регулюється полювання на куріпок сірих?
  Так, полювання регулюється і зазвичай дозволено в осінньо-зимовий період.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".