https://reporter.zp.ua

Кулаков Микола Михайлович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Кулаков Микола Михайлович – Герой Радянського Союзу

Микола Михайлович Кулаков – радянський військово-морський командувач. Займав посади начальника політичного відділу Ленінградської військово-морської бази двічі Червонопрапорного Балтійського флоту і військово-морських навчальних закладів Ленінграда.

Ранні роки

Народився 21 лютого 1908 року в селі Івановському (нині Андижанська область, Узбекистан). Здобув неповну середню освіту. Трудову діяльність розпочав на будівництві заводу в Андижані, згодом працював на заводі в місті Шостці Сумської області.

Служба у Військово-морському флоті

У 1929 році призваний на строкову службу до Військово-морського флоту. Після служби залишився на надстрокову службу. У 1932 році закінчив курси Військово-політичної академії імені В. І. Леніна.

З 1932 року служив політруком роти, потім комісаром дивізіону крейсера "Красний Кавказ". У 1937-1938 роках брав участь у громадянській війні в Іспанії.

Друга світова війна

З початком Другої світової війни Кулаков служив заступником командира дивізіону, командиром відділу управління, начальником політичного відділу бригади крейсерів. Учасник Оборони Ленінграда, де брав участь у мінуванні акваторії Фінської затоки, артилерійських обстрілах ворожих позицій, забезпеченні висадок десантів.

Після війни, з 1945 по 1950 рік, начальник політичного відділу Ленінградської військово-морської бази двічі Червонопрапорного Балтійського флоту. У 1950-1953 роках – начальник політичного відділу військово-морських навчальних закладів Ленінграда.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Післявоєнна діяльність

З 1953 року – заступник начальника політичного управління Балтійського флоту. У 1954 році йому присвоєно звання віце-адмірала. Обирався депутатом Верховної Ради УРСР 4-го скликання. Член ЦК КПУ у березні 1954 – січні 1956 року.

Нагороди та визнання

За заслуги в боротьбі з фашистськими загарбниками удостоєний звання Героя Радянського Союзу (1943). Нагороджений орденом Леніна, чотирма орденами Червоного Прапора, орденами Ушакова 2-го ступеня, Нахімова 2-го ступеня, Вітчизняної війни 1-го ступеня, двома орденами Червоної Зірки, медалями.

Смерть і спадок

Микола Михайлович Кулаков помер 25 березня 1976 року. Похований у Ленінграді на Серафимівському кладовищі. У місті Шостці на його честь встановлено пам'ятну дошку.

Микола Михайлович Кулаков був видатним радянським військово-морським командувачем. Його заслуги в боротьбі з фашистськими загарбниками та внесок у розвиток Військово-морського флоту були високо оцінені і назавжди вписані в історію.

Запитання, що часто задаються

  1. Який подвиг здійснив Микола Михайлович Кулаков?
  2. На яких посадах він служив під час Другої світової війни?
  3. Якими орденами та медалями був нагороджений Кулаков?
  4. Де похований Микола Михайлович Кулаков?
  5. Як вшановано пам'ять Кулакова в його рідному місті?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".