https://reporter.zp.ua

Копечеле (комуна)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальні відомості

Копечеле (рум. Copăcele) — комуна в повіті Караш-Северін на заході Румунії, що складається з двох сіл:

  • Копечеле (раніше відоме як Майска) — 1090 осіб (2002 рік)
  • Копашиль (рум. Copăcil) — 398 осіб (2002 рік)

Географічне розташування

Комуна Копечеле розташована в гірському районі в західній частині повіту Караш-Северін, на стику Західних і Південних Карпат. Комуна знаходиться в долині річки Копечеле, притоки річки Брзава. Межує на північному заході з комуною Бозович, на північному сході з комуною Врата, на південному сході з комуною Караш-Северін, а на південному заході з комуною Решица.

Історія

Перша письмова згадка про село Копечеле датується 1436 роком. Воно було засноване німецькими колоністами, які займалися сільським господарством і ремеслами. Село Копашиль було засновано пізніше, в XVII столітті, і також було населене німецькими колоністами. Після Другої світової війни німецьке населення цих сіл було виселено, а на їхнє місце, в основному, переселилися румуни з Олтенії.

Економіка

Основу економіки комуни Копечеле становить сільське господарство, з акцентом на вирощування злаків, овочів та фруктів. Тут також розвинені тваринництво та молочне виробництво. У селах є невеликі підприємства харчової та деревообробної промисловості.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Туризм

Комуна Копечеле пропонує можливості для активного відпочинку та туризму. Регіон відомий своїми живописними гірськими ландшафтами, густими лісами та річками. Туристи можуть насолоджуватися пішими прогулянками, їздою на велосипеді та рафтингом. В околицях також є кілька історичних пам'яток, таких як руїни фортеці Копечеле, що датуються середньовіччям.

Соціальна сфера

У комуні Копечеле є кілька дитячих садків, шкіл, бібліотека та будинок культури. До медичних закладів входять сімейна лікарня та аптека. У селах також є кілька магазинів, ресторанів та готелів.

Населення

За даними перепису 2011 року, населення комуни Копечеле становило 2289 осіб, з яких більшість становили румуни (94,6%). Серед інших національностей були цигани (2,7%), німці (2,5%) та українці (0,2%).

Комуна Копечеле — це тихий і мальовничий регіон на заході Румунії, який пропонує поєднання сільського життя, активного відпочинку та історичних визначних пам'яток.

Часто задавані питання

  1. Скільки сіл входить до складу комуни Копечеле?
  2. Якою річкою протікає долина, в якій розташована комуна Копечеле?
  3. Коли було засновано село Копечеле?
  4. Які можливості для туризму пропонує комуна Копечеле?
  5. Який процентний склад населення комуни Копечеле за національністю?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".