https://reporter.zp.ua

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Комітет Верховної Ради Україні з питань аграрної політики та земельних відносин — колишній профільний комітет Верховної Ради України

Роль та обов’язки Комітету

Комітет Верховної Ради Україні з питань аграрної політики та земельних відносин відігравав важливу роль у формуванні та реалізації державної політики в галузі аграрного сектору та земельних відносин. Обов’язки Комітету включали:


  • Розробку та внесення на розгляд Верховної Ради законодавчих актів з питань аграрної політики, земельних відносин, розвитку сільських територій та продовольчої безпеки.

  • Аналіз та оцінку законодавчих ініціатив, проектів нормативно-правових актів, що стосуються аграрного сектору та земельних відносин.

  • Контроль за виконанням законів та інших нормативно-правових актів у сфері аграрної політики та земельних відносин.

  • Проведення парламентських слухань, круглих столів та інших заходів з питань аграрної політики та земельних відносин.

  • Співпрацю з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та міжнародними партнерами у сфері аграрної політики та земельних відносин.

Склад Комітету

Комітет складався з 26 народних депутатів України, які обираються Верховною Радою України з числа її членів. Голова Комітету обирається з числа його членів та затверджується Верховною Радою України за поданням Голови Верховної Ради України.

Голови Комітету

За час існування Комітету його очолювали:


  • Іван Кириленко (2014—2019)

  • Микола Сольський (з 2019 року)

Діяльність Комітету

За час своєї діяльності Комітет розглянув та ухвалив низку важливих законів та постанов, спрямованих на розвиток аграрного сектору та вирішення проблем у сфері земельних відносин. Серед найважливіших законів, ухвалених за ініціативи Комітету, можна виділити:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!


  • Закон “Про державну підтримку сільського господарства України” (2017)

  • Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в сфері сільського господарства” (2018)

  • Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” (2019)

Комітет також активно працював над вирішенням проблем у сфері земельних відносин. Зокрема, Комітет ініціював розробку та ухвалення закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування земельних відносин” (2019), який спрямований на врегулювання питання незаконного відчуження земель сільськогосподарського призначення та забезпечення захисту прав землевласників та землекористувачів.

Ліквідація Комітету

У 2020 році Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було ліквідовано в рамках реорганізації структури Верховної Ради України. Функції Комітету були передані Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Висновок

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин відігравав важливу роль у формуванні та реалізації державної політики в галузі аграрного сектору та земельних відносин. За час своєї діяльності Комітет ухвалив низку важливих законів та постанов, спрямованих на розвиток сільського господарства та вирішення проблем у сфері земельних відносин.

Часто задається питання


  1. Що було основною метою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин?

  2. Які обов’язки виконував Комітет?

  3. Хто були головами Комітету?

  4. Які найважливіші закони були ухвалені за ініціативи Комітету?

  5. Чому Комітет було ліквідовано?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 31 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".