КОЛИ ФОП МОЖЕ ПЕРЕЙТИ НА ЗАГАЛЬНУ СИСТЕМУ?
Коли фізична особа підприємець (ФОП) може перейти на загальну систему?
Фізична особа підприємець (ФОП) – це особа, яка самостійно займається підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи. В Україні ФОП може обрати одну з двох систем оподаткування: спрощену систему або загальну систему. У даній статті ми детально розглянемо випадки, коли ФОП може перейти на загальну систему оподаткування.
1. Виходить за межі лімітів спрощеної системи
Одним із головних моментів, коли ФОП може подати заяву на перехід на загальну систему, є виходження за межі лімітів спрощеної системи оподаткування. За спрощеною системою, ФОП має право мати дохід не більше певного обмеження, встановленого законодавством. Якщо доход ФОП перевищує встановлені ліміти, він має право перейти на загальну систему оподаткування.
1.1. Перевищення ліміту доходу
Перше, на що потрібно звернути увагу, це дохід ФОП за попередній рік. У разі, якщо дохід ФОП перевищує встановлений поріг, він має право зареєструватись у податковій інспекції як платник прибуткового податку на загальних підставах.
1.2. Перевищення ліміту обсягу виплати
На додаток до доходу, ФОП також має враховувати обсяги виплати, які він може отримати за кожним видом діяльності, якою він займається. Якщо загальна сума виплат перевищує встановлений обсяг, ФОП також може перейти на загальну систему оподаткування.
2. Зміна виду діяльності
ФОП також має право перейти на загальну систему оподаткування при зміні виду діяльності. У разі, якщо ФОП розширює свою сферу діяльності і займається новим видом підприємницької діяльності, він може вирішити подати заяву на перехід на загальну систему.
3. Виконання операцій з ПДВ
Один зі способів переходу ФОП на загальну систему полягає в тому, що він починає виконувати операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ. За спрощеною системою платникам ПДВ надають пільги та обмеження щодо оподаткування, тому ФОП-платникам ПДВ може бути вигідно перейти на загальну систему для більшої гнучкості у веденні ділової діяльності.
4. Укладання угод з іноземними контрагентами
ФОП, який укладає угоди з іноземними контрагентами, може подати заяву на перехід на загальну систему оподаткування. Це відбувається тому, що у разі продажу товарів або послуг за межі України, ФОП може бути зобов’язаний сплачувати ПДВ іншої країни. Перехід на загальну систему дозволяє ФОП зняти обмеження, пов’язані з оподаткуванням продажу за кордоном.
5. Бажання отримати більше податкових пільг
ФОП, який має бажання отримати більше податкових пільг і знижок, також може перейти на загальну систему. За спрощеною системою пільги та знижки є обмеженими, тоді як загальна система оподаткування надає більше можливостей для зниження податкового навантаження.
У цій статті ми детально розглянули п’ять випадків, коли фізична особа підприємець може перейти зі спрощеної системи на загальну. Податкова система треба підбирати індивідуально для кожного ФОП, враховуючи його потреби та обсяги підприємницької діяльності.
Пропонуємо вам дещо задуматися:
- Чого потребує ФОП для переходу на загальну систему оподаткування?
- Які переваги може отримати ФОП внаслідок переходу на загальну систему?
- Чи є обмеження для ФОП щодо переходу на загальну систему?
- Як можна отримати додаткові пільги при переході на загальну систему оподаткування?
- Які кроки потрібно зробити ФОПу, щоб перейти на загальну систему оподаткування?
Ми сподіваємося, що ця стаття знайде для вас використання та надасть всю необхідну інформацію, щодо переходу на загальну систему оподаткування.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень