https://reporter.zp.ua

Кловіс (Нью-Мексико)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історичні дані

Кловіс є містом на південному заході США, адміністративним центром округу Каррі штату Нью-Мексико. Згідно з останнім переписом населення, проведеним у 2020 році, в місті проживає 38 567 осіб.

Назва міста походить від імені короля франків Кловіса I, який правив у V-VI століттях. Перше поселення на території теперішнього Кловіса було засноване в 1888 році і мало назву Порт-Лея (англ. Portales). У 1891 році назва була змінена на Кловіс, щоб уникнути плутанини з містом Порталес, розташованим поблизу.

Географія

Кловіс розташований у північно-східній частині Нью-Мексико, приблизно за 110 км на схід від міста Амарілло (Техас) і за 210 км на південний захід від Оклахома-Сіті (Оклахома). Місто лежить на висоті понад 1200 м над рівнем моря, у передгір'ях гір Сандія (англ. Sandia Mountains).

Через Кловіс протікає річка Порталес (англ. Portales River), яка впадає в річку Пекос (англ. Pecos River). Клімат міста характеризується спекотним літом і порівняно м'якою зимою, з середньою температурою від -2 до 32 градусів Цельсія.

Економіка

Основними галузями економіки Кловіса є сільське господарство, нафтогазова промисловість, роздрібна торгівля та туризм. У місті розташована одна з найбільших у світі авіабаз ВПС США – авіабаза Кеннон (англ. Cannon Air Force Base).

Крім того, у Кловісі є кілька великих промислових підприємств, включаючи заводи з переробки м'ясної та молочної продукції, а також фабрики з виробництва текстильних виробів та електронного обладнання.

Культура та освіта

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Кловіс має багату культурну спадщину. У місті є кілька музеїв, у тому числі Музей Східного Нью-Мексико (англ. Eastern New Mexico Museum), у якому представлені експозиції, що розповідають про історію та культуру регіону. Крім того, у Кловісі є кілька художніх галерей, театрів та концертних залів.

У місті розташовано кілька вищих навчальних закладів, включаючи Університет Східного Нью-Мексико (англ. Eastern New Mexico University) та Технічний коледж Кловіса (англ. Clovis Community College).

Управління та транспорт

Кловіс має форму правління "місто-менеджер", коли міська рада призначає міського менеджера, відповідального за повсякденну роботу міського уряду.

Місто обслуговується муніципальним аеропортом Кловіса (англ. Clovis Municipal Airport), який пропонує регулярні рейси в кілька міст США. Крім того, через Кловіс проходить міжштатна автомагістраль I-40, яка з'єднує Альбукерке (Нью-Мексико) та Оклахома-Сіті (Оклахома).

Кловіс (Нью-Мексико) є важливим містом на південному заході США. Він має багату історію, процвітаючу економіку та активне культурне життя. Населення міста постійно зростає, і Кловіс є привабливим місцем для проживання, роботи та туризму.

Часто задавані питання:

 • Яке походження назви міста Кловіс?
  Від імені короля франків Кловіса I.
 • У якому штаті розташований Кловіс?
  Нью-Мексико.
 • Які основні галузі економіки Кловіса?
  Сільське господарство, нафтогазова промисловість, роздрібна торгівля та туризм.
 • Який найближчий великий міський центр до Кловіса?
  Амарілло (Техас).
 • Як називається авіабаза ВПС США, розташована в Кловісі?
  Авіабаза Кеннон.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".