https://reporter.zp.ua

Клепач Сергій Титович – довідка

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

**

Клепач Сергій Титович: Життя і боротьба за незалежність України

**

У кривавому вирі українських визвольних змагань на початку XX століття з’явилося багато героїв, чиї імена назавжди вписані в історію. Одним з таких мужніх борців був Сергій Титович Клепач, який присвятив своє життя боротьбі за незалежність України.

**

Трагічні сторінки біографії

**
Сергій Клепач народився 24 серпня 1899 року в селі Гурівка Олександрійського повіту Херсонської губернії. Його доля була позначена трагедією з самого початку: у юному віці він втратив обох батьків. Після смерті матері його віддали на виховання до чужих людей.

**

Запальна промова до односельців

**
Сформований в умовах розрухи та смути характер Клепача знайшов вихід в активній громадській діяльності. У 1920 році, коли Україна опинилася під радянською окупацією, він став одним із засновників Гурівської підпільної організації. Сергій Титович відрізнявся не тільки хоробрістю, а й гострим розумом. Його промови запалювали односельців, він переконував їх у необхідності чинити опір окупантам.

**

Створення військових підрозділів

**
Через зростаючу загрозу масових репресій Клепач запропонував створити в Гурівці військовий підрозділ для захисту села. За короткий час йому вдалося зібрати близько 200 добровольців, які після військової підготовки стали основою місцевого повстанського загону.

**

Вдала боротьба на два фронти

**
Крім радянських окупантів, повстанцям Клепача доводилося вести боротьбу і з відреченими отаманами, які грабували та тероризували місцеве населення. Гурівські повстанці настільки успішно протистояли цим ворогам, що згодом частина банд приєдналася до них.

**

Безжальна розправа з героєм

**
Незважаючи на значні успіхи, становище повстанців було важким. Наприкінці 1932 року радянська влада провела масову облаву, в ході якої було схоплено понад 500 повстанців, у тому числі Клепача. Ця втрата стала фатальною для повстанського руху в Гурівці. Тортури і знущання, яким піддавався Клепач під час слідства, не зламали його дух. Герой до кінця залишався вірним своїм переконанням. 9 травня 1933 року Сергія Титовича було страчено в Дніпропетровську.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

**

Розвиток культу борця за незалежність

**
Після розпаду Радянського Союзу на могилі Клепача був встановлений пам’ятник, його ім’ям названа школа в його рідному селі. Пам’ять про борця за незалежність України шанується в Гурівці і сьогодні.

**

Висновок

**
Сергій Титович Клепач – це яскравий приклад незламного духу українського народу, який ніколи не примириться з поневоленням. Його боротьба за свободу та незалежність України є гідним прикладом для всіх, хто любить нашу Батьківщину.

**

Часті питання, що часто задаються

**

* **Як Клепач став одним із засновників Гурівської підпільної організації?**
Клепач був активним громадським діячем у своєму селі. Він мав гострий розум і переконливу мову, що допомогло йому залучити односельців до боротьби проти радянської окупації.

* **Чому Клепач вирішив створити в Гурівці військовий підрозділ?**
У 1920 році зросла загроза масових репресій. Клепач вирішив створити військовий підрозділ для захисту села від радянських окупантів.

* **Як Клепач боровся з відреченими отаманами?**
Клепач не тільки боровся з радянськими окупантами, а й протистояв відреченим отаманам, які тероризували місцеве населення. Гурівські повстанці успішно протистояли бандам, і частина з них навіть приєдналася до Клепача.

* **Як Сергій Титович Клепач загинув?**
Клепач герой замість загинув від рук радянської влади: він був схоплений під час облави і страчений у Дніпропетровську 9 травня 1933 року.

* **Як вшановується пам’ять Сергія Титовича Клепача?**
Після розпаду Радянського Союзу на могилі Клепача було встановлено пам’ятник, його ім’ям названа школа в його рідному селі. Пам’ять про борця за незалежність України шанується в Гурівці і сьогодні.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 12 2023. Поданий під Технології. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".