https://reporter.zp.ua

Кефаль

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Кефаль у водах України

Кефаль: загальний опис

Кефаль – рід морських риб, що налічує близько 17 видів, що відносяться до сімейства кефалевих (Mugiliformes). Представники цього роду поширені в теплих і помірних водах усіх океанів. Вони відрізняються видовженим тілом, покритим дрібною лускою, і двома спинними плавниками. Розмір кефалі варіюється від невеликих видів завдовжки до 20-30 см до великих видів, які можуть сягати 1 м і важити до 8 кг.

Види кефалі у водах України

У Чорному і Азовському морях водиться один вид кефалі – лобань (Mugil cephalus). Це цінна промислова риба, яка відіграє важливу роль в екосистемі цих морів. Лобаня легко впізнати за темною смугою уздовж бічної лінії. Цей вид має велике промислове значення і є одним з найпоширеніших видів кефалі у світі.

Середовище проживання і харчування

Кефалі зазвичай зустрічаються у прибережних водах, зокрема у лиманах, затоках і гирлах річок. Вони воліють теплі морські води з піщаним або кам'янистим дном. Основним раціоном кефалі є різні водорості, зокрема фітопланктон і бентосні водорості.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Розмноження

Кефалі – морські мігруючі риби. Навесні і влітку вони залишають прибережні води і відправляються на нерест у відкриті морські акваторії. Ікра кефалі плавуча і виноситься течією на великі відстані. Через 2-3 тижні з ікри з'являються личинки, які поступово перетворюються на мальків і навесні або восени повертаються у прибережні райони.

Промислове значення

Кефаль є цінною промисловою рибою. Її м'ясо має високі смакові якості і містить велику кількість корисних речовин, зокрема білка, жирних кислот і вітамінів. Крім того, печінка кефалі багата на цінні жири, які використовуються в медичній промисловості.

Кефаль – важлива група риб, що відіграє значну роль в екосистемі морських водойм. Це цінна промислова риба з високими смаковими якостями. В Україні у промислових масштабах видобувається лобань, який є основним видом кефалі у водах Чорного і Азовського морів.

Часто задавані запитання

  1. Якими особливостями відрізняються кефалі?
  2. У яких морях можна зустріти лобаня?
  3. Чим харчуються кефалі?
  4. Де відбувається нерест кефалі?
  5. Яке промислове значення має кефаль?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".