https://reporter.zp.ua

Ісмагілов Вадим Наільйович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Основні відомості

Вадим Наільйович Ісмагілов (рос. Вадим Наильевич Исмагилов; 1965-2024) – російський офіцер, полковник. Учасник російського вторгнення в Україну, в ході якого був убитий 4 січня 2024 року в місті Саки, АР Крим, Україна.

Біографія

Народився 1965 року в Челябінську, РРФСР. У 1987 році закінчив Челябінське вище танкове командне училище, а в 2000 році – Академію бронетанкових військ.

Після закінчення вишу обіймав різні командні посади в танкових військах, зокрема, був командиром танкового батальйону та заступником командира танкової бригади. У 2014 році був призначений командиром 9-го окремого танкового полку Уральського військового округу.

З 2019 року проходив службу у Центральному військовому окрузі на посаді командира 28-ї окремої мотострілецької бригади. У 2022 році був підвищений до звання полковника.

Вторгнення в Україну та загибель

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року полковник Ісмагілов командував 28-ю окремою мотострілецькою бригадою у складі угрупування "Центр". Брав участь у бойових діях в Ізюмському та Лиманському напрямках.

4 січня 2024 року у ході боїв за звільнення міста Саки, АР Крим, полковник Ісмагілов отримав смертельне поранення. За офіційними даними російського Міністерства оборони, Ісмагілов загинув при виконанні бойового завдання.

Нагороди та відзнаки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

За свою військову службу полковник Ісмагілов був нагороджений численними орденами та медалями, зокрема:

  • Орден Мужності
  • Орден "За заслуги перед Батьківщиною" IV ступеня
  • Медаль "За відвагу"
  • Медаль Суворова

Вшанування пам'яті

На честь полковника Ісмагілова в його рідному місті Челябінську планується встановити меморіальну дошку. Його ім'я також буде присвоєно одній із вулиць міста.

Полковник Вадим Наільйович Ісмагілов був високопрофесійним військовим офіцером, який загинув у ході російського вторгнення в Україну. Його смерть стала великою втратою для російської армії та його родини.

Часто задаються питання

  • Коли і де загинув полковник Ісмагілов? – 4 січня 2024 року в місті Саки, АР Крим, Україна.
  • Яку посаду обіймав Ісмагілов під час вторгнення в Україну? – Командир 28-ї окремої мотострілецької бригади.
  • У складі якої угруповання він воював? – Угрупування "Центр".
  • За що був нагороджений полковник Ісмагілов? – За свою військову службу він був нагороджений, зокрема, орденами Мужності та "За заслуги перед Батьківщиною" IV ступеня, медаллю "За відвагу" та медаллю Суворова.
  • Планується встановлення яких пам'ятників у вшанування пам'яті полковника? – У рідному місті Ісмагілова, Челябінську, планується встановити меморіальну дошку та назвати вулицю його ім'ям.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".