https://reporter.zp.ua

ХТО ЗОБРАЖЕНИЙ НА КУПЮРІ 5 ГРН?

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Герой на п’ятірці: ким є постать на українській гривні?

Українська національна валюта – гривня – має свою власну історію та символіку. Одним з найбільш відомих героїв на грошових купюрах України є постать, зображена на п’ятірці. Хто ж саме зображений на купюрі 5 гривень?

Портрет Івана Франка на п’ятірці

Дійсно, постать, яка представлена на п’ятірці, це видатний український письменник, поет, журналіст, громадський і політичний діяч – Іван Франко. Він є одним з найвідоміших та найшанованіших письменників України, чиє творчість має величезний вплив на українську літературу та культуру.

Історія зображення письменника на грошовій купюрі

Почесне місце Івана Франка на українській гривні було встановлено ще у 2006 році. Вибір йшов на користь цього видатного українця через його значний внесок у розвиток української літератури та культури, а також за його боротьбу за незалежність та свободу України.

5 запитань про героя на п’ятірці

  1. Хто зображений на купюрі 5 гривень?
  2. Які досягнення мав цей чоловік?
  3. Чому саме Іван Франко був обраний для увічнення на грошовій купюрі?
  4. Яка історія стоїть за встановленням зображення письменника на п’ятірці?
  5. Яким чином Іван Франко вплинув на розвиток української культури?

Микола Амосов

Микола Амосов – видатний український хірург, науковець та громадський діяч, який зображений на п’ятій гривневій купюрі. Він народився 6 грудня 1913 року в селі Олександрівка, що на Херсонщині. Микола Амосов відомий своїм внеском у розвиток хірургії, він був одним із піонерів у використанні штучного серця та реанімації.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Після закінчення медичного факультету Київського університету у 1936 році, Микола Амосов почав активно працювати у галузі хірургії. Він був лауреатом Державної премії УРСР, а також членом-кореспондентом та академіком Академії наук Микола Амосов розробив декілька унікальних методик та винаходів у галузі кардіохірургії та онкології.

На п’ятій гривневій купюрі Микола Амосов зображений у білому хірургічному халаті з бірками, з дописом «Для обігу на території України» та підписом «Микола Амосов». Такий вибір об’єкта для зображення на грошовій одиниці є визнанням та вшануванням вкладу цієї видатної постаті в українську науку та медицину.

У 2006 році Микола Амосов помер у віці 92 років, залишивши поза собою величезний слід у галузі медицини та громадської діяльності. Його спадок продовжує жити в дослідженнях та практиці сучасних лікарів, а зображення на купюрі нагадує про важливість його діяльності для українського суспільства.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 03 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".