https://reporter.zp.ua

Gymnosporangium juniperi-virginianae

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Gymnosporangium juniperi-virginianae – Іржа яблуні і кедру

Захворювання, спричинене іржею

Загальна інформація

є видом патогенних грибів роду гімноспорангії (Gymnosporangium). Свою сучасну біномінальну назву він отримав у 1822 році. Характеризується утворенням іржі на листі яблуні та кедру.

Збудник

Gymnosporangium juniperi-virginianae – це дводомний гриб, який має два різних покоління спороношення: базидіальне (статеве) та ецідіальне (безстатеве). Базидіальне покоління живе на кедрі, виробляючи базидіоспори, які вітром розносяться на листя яблуні. Ецідіальне покоління розвивається на яблуні, утворюючи ецідії, які виробляють еціоспори.

Симптоми

На листі яблуні Gymnosporangium juniperi-virginianae викликає появу жовтуватих або помаранчевих плям, які поступово розростаються і перетворюються на великі виразки. В центрі виразок формуються чорні точки — пікніди, що містять еціоспори.

На кедрі гриб викликає утворення здуття на гілках, які називаються цецидіями. Цецидії мають округлу або овальну форму, зазвичай діаметром 1-2 см, і спочатку бувають зеленими, а потім стають коричневими.

Життєвий цикл

Життєвий цикл Gymnosporangium juniperi-virginianae проходить через два господаря: кедр і яблуню. Гриб зимує у стадії міцелію в тканинах кедру. Навесні на кедрі формуються цецидії, в яких розвиваються базидіоспори. Базидіоспори вітром розносяться на листя яблуні, де проростають і утворюють ецідії. Еціоспори, що містяться в ецідіях, вітром розносяться назад на кедр, де проростають і заражають нові гілки.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Поширення та економічне значення

Gymnosporangium juniperi-virginianae широко поширений у Північній Америці та Європі. Гриб завдає значної шкоди садівництву та лісовому господарству. Іржа яблуні знижує якість плодів, листя і врожайність дерев. Іржа кедру може призвести до зниження росту та загибелі дерев.

Заходи боротьби

Контроль над Gymnosporangium juniperi-virginianae включає:

  • Уникнення посадки яблуневих садів біля кедрів.
  • Видалення інфікованих гілок кедру.
  • Обприскування дерев фунгіцидами під час вегетаційного періоду.
  • Вирощування стійких сортів яблуні.

Gymnosporangium juniperi-virginianae є патогенним грибом, який викликає іржу яблуні та кедру. Гриб має дводомний життєвий цикл і зимує в тканинах кедру. Іржа яблуні може знизити якість плодів і врожайність, а іржа кедра може призвести до зниження росту і загибелі дерев. Заходи боротьби з грибком включають профілактичні заходи, такі як ізоляція яблуневих садів від кедрів, а також використання фунгіцидів і культивацію стійких сортів яблуні.

Запитання, що часто задаються

  1. Які симптоми іржі яблуні та кедру?
  2. Як поширюється Gymnosporangium juniperi-virginianae?
  3. Які заходи боротьби з іржею яблуні та кедру?
  4. Які економічні наслідки іржі яблуні та кедру?
  5. Чи існують стійкі сорти яблуні до іржі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".