https://reporter.zp.ua

Георге Георгіу-Деж

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Георге Георгіу-Деж: Життя та правління

Ранні роки

Георге Георгіу, який пізніше взяв прізвище Георгіу-Деж, народився 8 листопада 1901 року в Бирладі, Румунія. Його батьки були робітниками, а Георгіу-Деж також став робітником, працюючи на залізниці.

Політична кар'єра

Георгіу-Деж приєднався до Румунської комуністичної партії (РКП) у 1921 році. За свою комуністичну діяльність він неодноразово заарештовувався і ув'язнювався, провівши понад 10 років у в'язниці.

У 1944 році, коли в Румунію увійшла Червона армія, Георгіу-Деж зіграв ключову роль у зближенні з радянським режимом. Він став міністром зв'язку в уряді Петру Грози, а у 1948 році був обраний генеральним секретарем РКП.

Лідер Румунії

Як генеральний секретар РКП, Георгіу-Деж став де-факто лідером Румунії. Він встановив тісні зв'язки з Радянським Союзом і здійснював жорсткий комуністичний контроль над усіма аспектами румунського суспільства.

У 1961 році Георгіу-Деж був обраний президентом Народної Республіки Румунії. Він проводив політику, спрямовану на індустріалізацію та колективізацію країни, що мало змішані результати.

Зміни у відносинах з Радянським Союзом

У 1960-х роках Георгіу-Деж почав дистанціюватися від Радянського Союзу. Він виступив проти радянської інтервенції в Угорщину в 1956 році і відмовився брати участь у соціалістичній інтеграції.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Смерть і спадщина

Георге Георгіу-Деж помер 19 березня 1965 року в Бухаресті. Його змінив на посаді Ніколае Чаушеску, який продовжив його політику незалежності від Радянського Союзу.

Правління Георгіу-Дежа характеризувалося суворою комуністичною диктатурою, централізованою економікою та обмеженням громадянських свобод. Однак йому також приписують модернізацію Румунії та покращення рівня життя для деяких румунів.

Георге Георгіу-Деж був спірним діячем, який є важливою фігурою в історії Румунії. Його правління мало довготривалі наслідки для країни, вплинувши на її політику, економіку та соціальну структуру.

Часто задавані питання

 1. Коли народився Георге Георгіу-Деж?
  • 8 листопада 1901 року
 2. Коли Георгіу-Деж став генеральним секретарем РКП?
  • 1948 рік
 3. Який рік став роком виборів Георгіу-Дежа президентом Румунії?
  • 1961 рік
 4. Що стало причиною дистанціювання Георгіу-Дежа від Радянського Союзу?
  • Опозиція радянській інтервенції в Угорщину
 5. Хто змінив Георгіу-Дежа на посаді лідера Румунії?
  • Ніколае Чаушеску

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".