https://reporter.zp.ua

Філософський світогляд (метаантропологія)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

  • Філософський світогляд: самобутність, критичність, творчість
  • Філософський світогляд і метаграничне буття
  • Метаантропологія як методологічне підґрунтя філософського світогляду
  • Ступінь зрілості особистісного світогляду
  • Поняття філософського світогляду в сучасній українській філософії

Філософський світогляд: самобутність, критичність, творчість

Філософський світогляд є самобутнім утворенням, яке відрізняється від інших видів світоглядів критичністю, творчим характером, а також системністю і внутрішньою цілісністю. Він критично оцінює наявні уявлення про світ, шукає їх закономірності й підстави, прагне до логічно стрункого й обґрунтованого розуміння реальності.

Філософський світогляд творчий за своєю суттю. Він не обмежується відтворенням уже відомих істин, а генерує нові ідеї, гіпотези, концепції, які розширюють наше розуміння світу. Його не задовольняють готові відповіді на світоглядні питання, він постійно прагне до пізнання нового, до відкриття та розкриття ще невідомих аспектів дійсності.

Філософський світогляд і метаграничне буття

Філософський світогляд має справу з метаграничним буттям людини, тобто з тим, що виходить за межі повсякденного досвіду та індивідуального існування. Це сфера трансцендентного, духовного, сенсу буття та людського призначення. Філософський світогляд прагне пізнати глибинні засади людського буття, зрозуміти його місце у світі та його зв'язок з буттям взагалі.

Метаантропологія як методологічне підґрунтя філософського світогляду

Поняття філософського світогляду було запропоноване німецьким філософом Максом Шелером у статті «Філософський світогляд». У сучасній українській філософії воно було розвинуте Назімом Хамітовим у контексті метаантропології, яка є методологією, напрямом і філософською школою. Метаантропологія розглядає людину як метабіологічну істоту, яка усвідомлює себе як суб'єкта власного буття та шукає сенсу свого існування.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Ступінь зрілості особистісного світогляду

Філософський світогляд можна розглядати як ступінь зрілості особистісного світогляду. Він характеризується системністю, критичністю, творчим характером і спрямованістю на метаграничне буття. На відміну від повсякденного, міфологічного чи релігійного світогляду, філософський світогляд є результатом свідомого і цілеспрямованого пошуку істини і розуміння світу.

Поняття філософського світогляду в сучасній українській філософії

У сучасній українській філософії поняття філософського світогляду розвинулося в рамках метаантропологічного підходу. Представники метаантропологічної школи (Н. Хамітов, В. Татаркевич, І. Чаплієв) розглядають філософський світогляд як самостійну форму мислення, що відрізняється від наукового, релігійного чи художнього світоглядів. Він є результатом рефлективного осмислення людиною свого буття, яке виходить за межі емпіричного досвіду і дозволяє пізнавати сенс людського існування та розуміти місце людини у світі.

Філософський світогляд є самобутнім, критичним, творчим і системним світоглядом, який спрямований на пізнання метаграничного буття людини. Він є результатом свідомого і цілеспрямованого пошуку істини і розуміння світу та може розглядатися як ступінь зрілості особистісного світогляду.

Запитання, що часто задаються:

  1. Що таке філософський світогляд?
  2. Які особливості філософського світогляду?
  3. Що таке метаантропологія?
  4. Як філософський світогляд пов'язаний з метаантропологією?
  5. Як відрізнити філософський світогляд від наукового чи релігійного?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".