https://reporter.zp.ua

Генрі Кінг

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Генрі Кінг: Біографія та творчість класика Голлівуду

Біографічні відомості

Генрі Кінг (англ. Henry King; 24 січня 1886 — 29 червня 1982) — американський актор і кінорежисер, чиї творчі заслуги залишили значний слід в історії Голлівуда.

Рання кар'єра та акторська діяльність

Кінг народився в Вірджинії в родині актора та письменниці. Він почав свою кар'єру в кіно як актор у 1912 році, знявшись у короткометражках. У 1913 році він зіграв головну роль у фільмі "Гріхи" (Sins). Його акторська кар'єра тривала протягом 1910-х років, і він знявся у більш ніж 250 німих фільмах.

Перехід до режисури

У 1915 році Кінг дебютував як режисер у фільмі "Як вивихнув ногу Вільям Шекспір" (How William Shakespeare Was Hamstrung). У 1920-х роках він став одним з провідних режисерів романтичних комедій, мелодрам і пригодницьких фільмів. Його видатним твором цього періоду став фільм "Мулен Руж" (1928), який став одним з найкасовіших фільмів свого часу.

Співробітництво з Тайроном Пауером та Грегорі Пеком

Генрі Кінг відомий своїм плідним творчим співробітництвом з акторами Тайроном Пауером і Грегорі Пеком. У 1930-х і 1940-х роках він створив низку фільмів з Пауером, включаючи "Ллойдс з Лондона" (1936) і "Кров та пісок" (1941). Кінг також зняв низку фільмів за участю Грегорі Пека, включаючи "Капітан Гораціо Хорнблауер" (1941) і "Дарлінга" (1965).

Екранізації творів Ернеста Хемінгуея

Генрі Кінг також відіграв важливу роль в екранізаціях кількох творів Ернеста Хемінгуея. Його першою екранізацією був фільм "Прощавай, зброє!" (1932), який приніс йому першу номінацію на премію "Оскар" за найкращу режисуру. У 1952 році він зняв фільм "Старий та море" (The Old Man and the Sea), який отримав три номінації на премію "Оскар", включаючи найкращу режисуру.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Нагороди та визнання

За свою кар'єру, що тривала понад 60 років, Генрі Кінг отримав численні нагороди та визнання. У 1943 році він виграв премію "Золотий глобус" за найкращу режисуру за фільм "Пісня Бернадетти" (The Song of Bernadette). У 1956 році він був номінований на премію "Оскар" за найкращу режисуру за фільм "Північ в Алясці" (Love is a Many-Splendored Thing). Кінг також отримав премію "Золотий глобус" за внесок у кінематограф у 1958 році.

Він також удостоївся зірки на Голлівудській алеї слави за внесок у кіноіндустрію.

Вплив та спадщина

Генрі Кінг вважається одним з найталановитіших і впливовіших режисерів Голлівуду епохи "золотого віку". Його фільми відомі своїм романтичним поривом, драматизмом і точною постановкою. Він був майстром створювати незабутні образи і працював з деякими з найвидатніших акторів своєї епохи.

Спадщина Кінга продовжує жити через його фільми, які залишаються популярними серед любителів кіно і сьогодні. Його вплив можна побачити у творчості багатьох наступних поколінь режисерів.

Генрі Кінг був одним з найбільших режисерів-класиків Голлівуду. Його фільми продовжують захоплювати глядачів своєю романтикою, драматизмом і віртуозною постановкою. Він залишається одним з найяскравіших представників "золотого віку" кінематографа.

Часті запитання

  1. Коли народився Генрі Кінг?

    • 24 січня 1886 року
  2. Яку премію "Золотий глобус" отримав Генрі Кінг?

    • За найкращу режисуру фільму "Пісня Бернадетти" (1943)
  3. З якими акторами плідно співпрацював Генрі Кінг?

    • Тайроном Пауером і Грегорі Пеком
  4. Який фільм за твором Ернеста Хемінгуея зняв Генрі Кінг?

    • "Старий та море" (1952)
  5. Яку нагороду отримав Генрі Кінг за внесок у кінематограф?

    • Премію "Золотий глобус" у 1958 році

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 11 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".