https://reporter.zp.ua

Гамівка

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Гамівка: Історична Перлина на Азовському Морі

Заснування та Назва

Село (колишня назва – Джандран), яке розташоване у мальовничій Запорізькій області на півдні України, має багату та цікаву історію. Вперше згадується у письмових джерелах у 1801 році під назвою Джандран. Етимологія цього топоніма пов'язана з тюркською мовою і означає "дубовий ліс" або "дубова роща". У 2017 році село було перейменовано на Гамівку.

Географічне Розташування

Гамівка входить до складу Приазовської селищної громади і розташована на узбережжі Азовського моря. Село займає стратегічно важливе місце на півночі Приазовського району. Через Гамівку проходить важлива автодорога, яка сполучає Бердянськ з Мелітополем.

Природа та Клімат

Гамівка розташована на рівнині з невеликими пагорбами. Клімат тут помірно континентальний, з теплим літом і помірно м'якою зимою. Село оточене родючими полями та мальовничими балками. Найближчий водний об'єкт – Молочний лиман.

Населення

За даними останнього перепису населення у 2022 році, у Гамівці проживало 479 осіб. Більшість жителів – українці, є також росіяни, болгари та представники інших національностей.

Історія

На території, де зараз розташована Гамівка, ще за часів Кримського ханства існувало татарське поселення. Після приєднання Криму до Російської імперії місцевість була включена до складу Мелітопольського повіту Таврійської губернії. У 1801 році на землях місцевого поміщика був заснований населений пункт Джандран.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У другій половині XIX століття у Джандран прибули болгарські переселенці. Вони заснували у селі свою колонію і зайнялися землеробством та скотарством. У 1898 році у Джандран було відкрито церкву.

Під час II Світової війни село перебувало під німецькою окупацією. У 1943 році було звільнене радянськими військами.

Сьогодення

Сьогодні Гамівка – невелике, але затишне село. Основним видом діяльності місцевих жителів є сільське господарство. У селі працюють фермерські господарства, що спеціалізуються на вирощуванні зернових та овочевих культур.

У Гамівці є школа, амбулаторія, будинок культури та бібліотека. Село славиться своїми народними традиціями та фольклором. Тут регулярно проводяться різноманітні культурні та спортивні заходи.

Туристичний Потенціал

Гамівка має значний туристичний потенціал завдяки своєму мальовничому розташуванню на березі Азовського моря та наявності історичних пам'яток. У селі зберігся ряд споруд початку XX століття, а також фрагменти антикварного городища.

Берег біля Гамівки відрізняється красивими піщаними пляжами, які приваблюють любителів пляжного відпочинку. Околиці села також є ідеальними для риболовлі та піших прогулянок.

Гамівка – це чарівне село з багатою історією та унікальним природним багатством. Його сільська атмосфера, мальовничі ландшафти та гостинні жителі роблять це місце привабливим як для туристів, так і для тих, хто бажає провести тихий та спокійний відпочинок.

Запитання, що часто задаються

  1. Яке походження назви села Гамівка?
  2. У якому районі Запорізької області розташована Гамівка?
  3. Які основні види діяльності місцевих жителів Гамівки?
  4. Чи є у Гамівці історичні пам'ятки?
  5. Які туристичні можливості пропонує село Гамівка?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".