Галичина під час російської окупації (1914—1915) – довідка
Редактор: Михайло Мельник## **Галичина під час російської окупації (1914-1915): Історія страждань і героїзму**
**Захоплення Галичини: Розпочалась Галицька битва**
Захоплення Російською імперією східної частини Галичини, Буковини та Надсяння – це брутальна сторінка в історії, яка залишила глибокі шрами в душах українського народу. Історія захоплення сягає корінням у Галицьку битву, що тривала з 10 серпня до 13 вересня 1914 року, будучи частиною першої світової війни.
Під проводом генерала Миколи Іванова, Південно-Західний фронт, який включав 3-тю, 4-ту, 5-ту, 8-му та 9-ту армії, здійснив вторгнення на територію Галичини та Буковини з метою подальшого просування до центральної Європи. Вороже вторгнення викликало опір українського народу, але сили Російської імперії, що значно переважали чисельно українську армію, взяли верх, спричинивши захоплення та окупацію регіону.
**Окупація: Введення жорстокого режиму**
Окупація Галичини характеризувалася введенням суворого військового режиму, який пригнічував будь-який прояв українського національного самовираження. Свобода слова, зібрань, асоціацій та політичної діяльності була жорстоко обмежена.
Русифікація регіону стала головною метою окупаційної влади. Школи та культурні установи були закриті, а українська мова була заборонена у публічних місцях та установах. Було розпочато примусову кампанію щодо навернення греко-католицького населення регіону у російське православ’я.
Українське населення зазнавало безжального придушення будь-яких проявів національної самосвідомості. Політичні лідери, інтелігенція та будь-хто, хто підозрювався у співпраці з австро-угорською владою, арештовувалися і депортувалися в Сибір.
**Український опір: Інтернація і Депортації**
Український народ не пасивно зносив окупацію. Інтеграція патріотичних українських політичних партій і організацій для мобілізації мас та боротьби за відновлення національної незалежності. Підпілля переросло в рух опору, який після вторгнення почав здійснювати диверсійні та саботажні акції проти окупаційних військ.
Проте, ці зусилля опіру були брутально придушені російською владою. Масові арешти, інтернування та депортації слідували за полюванням на будь-яку людину, підозрювану у співпраці з українським рухом опору.
**Відступ Російської армії: Надія на порятунок**
Після низки поразок на Східному фронті, російські війська розпочали відступ із Галичини влітку 1915 року. Це стратегічне рішення означало для українського народу шанс на звільнення.
Відступ російських військ підірвав моральний дух російських військ, що дозволило українським військам та підрозділам місцевої самооборони здобути ряд перемог. Було звільнено кілька міст і сіл, що вело до надії на остаточне визволення Галичини.
**Висновок: Наслідки, які не забуваються**
Російська окупація Галичини під час Першої світової війни залишила глибокий слід у свідомості українського народу. Це був період страждань, придушення української культури та народного духу.
Війна закінчилася, але відгомони окупації ще довго відчувалися. Національно-патріотичне піднесення українців стало основою для подальших змагань за незалежність.
**Часто задавані питання:**
1. **Які наслідки мала російська окупація Галичини для українського народу?**
2. **Які заходи вживала російська окупаційна влада для русифікації регіону?**
3. **Як український народ чинив опір російській окупації?**
4. **Якими були наслідки російського відступу з Галичини в 1915 році?**
5. **Як окупація Галичини вплинула на подальшу боротьбу українського народу за незалежність?**
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень