https://reporter.zp.ua

Французьке військове кладовище (Севастополь)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Коротка історія

Французьке військове кладовище розташоване у Севастополі, Україна, на території колишнього французького військового некрополя. Воно було збудоване у 1858 році на кошти Французької Республіки. Створенню кладовища передувала Кримська війна, яка завершилася у 1856 році. Французи, які брали участь у війні, втратили понад 95 тисяч солдатів і моряків, з яких понад 28 тисяч були поховані на цьому цвинтарі.

Опис кладовища

Французьке військове кладовище є меморіальним комплексом, який займає площу 13 гектарів. Комплекс складається з каплиці, двох братських могил, пам'ятників полководцям та близько 600 надгробків з ім'янами загиблих. Братські могили містять останки понад 12 000 французьких солдатів і офіцерів, які загинули під час облоги Севастополя в 1854-1855 роках.

Каплиця

Каплиця Святого Михайла, збудована в неороманському стилі, є центральним елементом кладовища. Вона була освячена в 1860 році і служить місцем для меморіальних заходів, панахид та молебнів. У каплиці зберігаються ікони, релігійні артефакти та пам'ятні дошки.

Братські могили

Братські могили розташовані на східній та західній сторонах каплиці. Єдина братська могила вміщує останки генерал-майора Жана-Жозефа Пелисьє, який керував французькими військами під час облоги Севастополя. Інша братська могила містить останки французьких солдатів та офіцерів, загиблих у боях за Балаклаву та Інкерман.

Пам'ятники полководцям

На території кладовища встановлено пам'ятники відомим французьким полководцям, які брали участь у Кримській війні. Серед них: маршал Жак Леруа де Сент-Арно, маршал Амабль П'єр де Рандон та адмірал Фердинанд Фав'є. Пам'ятники виконані з каменю та металу і прикрашені барельєфами та меморіальними написами.

Надгробки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

На кладовищі встановлено близько 600 надгробків, кожен з яких увіковічнює пам'ять загиблого французького солдата або офіцера. Надгробки виконані з різного матеріалу, включаючи мармур, граніт та вапняк. На них викарбувано імена, звання, дати народження та смерті, а також короткі біографічні довідки.

Охорона

Французьке військове кладовище є пам'яткою історії та культури місцевого та міжнародного значення. Територія кладовища оголошена заповідною зоною, і воно перебуває під охороною держави. Проводяться регулярні реставраційні та реконструкційні роботи для збереження пам'ятного комплексу.

Значення

Французьке військове кладовище є символом героїзму та самопожертви французьких солдатів та моряків, які брали участь у Кримській війні. Воно є місцем паломництва нащадків загиблих, а також туристів та любителів історії. Кладовище служить нагадуванням про жертовність та крихкість людського життя, а також про значення миру та порозуміння.

Французьке військове кладовище в Севастополі є важливим історичним та меморіальним комплексом, який увіковічнює пам'ять про французьких солдатів, загиблих у Кримській війні. Кладовище є символом міжнародного військового співробітництва та спільного вшанування героїв. Воно служить нагадуванням про жахливі наслідки війни та про важливість збереження миру та злагоди між народами.

Питання, що часто задаються

 • В якому році було збудовано Французьке військове кладовище в Севастополі?
  • 1858 рік
 • Скільки приблизно французів поховано на цьому кладовищі?
  • Близько 28 тисяч осіб
 • Кому присвячена каплиця на території кладовища?
  • Святому Михайлу
 • Скільки братських могил розташовано на кладовищі?
  • Дві братські могили
 • Який французький полководець похований у братській могилі на кладовищі?
  • Жан-Жозеф Пелисьє

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".