https://reporter.zp.ua

Фонтан Треві

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Фонтан Треві: Історія, архітектура та легенди

Історія Фонтану Треві

Фонтан Треві, створений у стилі бароко, був спроектований Ніколою Сальві та побудований між 1732 і 1762 роками. Він був задуманий для відзначення відновлення римського акведука Аква Верджине, який доставляв воду до міста з Сальоне. Папа Клемент XII замовив будівництво фонтану, щоб покращити подачу води у своєму районі.

Архітектура Фонтану Треві

Центральною фігурою фонтану є Океан, бог моря, зображений на колісниці, яку тягнуть тритони та морські коні. Навколо Океана розташовані фігури, що символізують чотири пори року. Бічні басейни фонтану прикрашені рельєфами, що зображують Агріппу, який дає воду своєму зятю, і Трітон, що приборкує дикого коня.

Легенди Фонтану Треві

З Фонтаном Треві пов’язано кілька легенд. Одна з найвідоміших говорить, що якщо кинути монету у фонтан, то неодмінно повернешся до Риму. Одна монета забезпечує повторний візит, дві монети – романтичне побачення у Римі, а три монети – весілля.

Інша легенда стверджує, що молодої дівчини, яка п'є воду з фонтану, вийде заміж за римського. Однак найвідомішою легендою є історія про принцесу Поліну Бонапарт, яка, як кажуть, кинула у фонтан багато монет, щоб забезпечити повернення свого коханого до неї.

Туристична пам’ятка

Сьогодні Фонтан Треві є популярною туристичною пам'яткою. Щорічно його відвідують мільйони людей, які часто кидають монети у воду, забезпечуючи фонтану дохід у мільйони євро на рік. Ці кошти використовуються для фінансування благодійних організацій.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Реставрація Фонтану Треві

У 1990-х роках фонтан був підданий реставрації, яка тривала два роки. Вона включала очищення та відновлення фігур і басейнів, а також встановлення нової системи освітлення. Реставрація допомогла відновити колишню славу фонтану та закріпити його як одну з найвідоміших пам’яток Риму.

Фонтан Треві є одним з найвідоміших та найулюбленіших фонтанів у світі. Його архітектурне велич і пов'язані з ним легенди зробили його обов'язковою для відвідування визначною пам'яткою Риму. Фонтан залишається популярним місцем для туристів, продовжуючи зачаровувати людей своєю красою та містикою.

Питання, що часто задаються

  • Де знаходиться Фонтан Треві? – Фонтан Треві розташований на площі Треві в Римі, Італія.
  • Коли був побудований Фонтан Треві? – Будівництво фонтану було завершено в 1762 році.
  • Якого розміру Фонтан Треві? – Фонтан має 25,9 метрів заввишки та 19,8 метрів завширшки.
  • Яка легенда пов’язана з киданням монет у фонтан? – Кажуть, що кинута у фонтан монета забезпечує повернення до Риму.
  • Чи використовується дохід від монети для фінансування благодійних організацій? – Так, кошти, зібрані з монет, кинутих у фонтан, використовуються для фінансування благодійних організацій.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".