https://reporter.zp.ua

ДСТУ ISO 14001: особливості та важливість сертифікації

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Екологічна безпека з кожним роком стає все важливішим критерієм роботи підприємств, особливо тих, які потенційно можуть завдати шкоди довкіллю. З метою запобігти такому впливу та підтвердити екологічність робочих процесів і впроваджена сертифікація ДСТУ ISO 14001 — міжнародний стандарт, котрий встановлює чіткі вимоги до екологічного менеджменту та допомагає організаціям ефективніше керувати екологічними аспектами своєї діяльності.

AD_4nXc4uE7pugW50J_6II1ZKm-qgQktCuOwNIHuuG0D_sJn25xuaxy-C_YcaT1cNkveLYbsh_HejMn1fKOUUvk8umb0a59NJ7Y028dlt6A8t7Q-FV1W0W9iAcg5Ep83eEs-sucV9bTh5EKQ6XStuvF93_y3yl7I?key=uHpmtzHrF4gcxqT7ttVRuA

Отримання сертифіката ДСТУ ISO 14001

Сертифікація ДСТУ ISO 14001 може знадобитися різним організаціям — від невеликих компаній, що надають послуги локально, до глобальних корпорацій, які працюють на міжнародному ринку. Якщо для вас актуальне отримання такого сертифіката, його може надати компанія Центр Оцінка Відповідності «ФАКТУМ».

Сам процес сертифікації виглядає так:

  1. Клієнт Ви подає заявку в Центр Оцінки Відповідності “ФАКТУМ”, і центр сертифікації фахівці  її аналізують.
  2. Спеціалісти Фахівці Центру Оцінки Відповідності “ФАКТУМ” створюють програму аудиту та планують процедуру подальшого аудиту.
  3. Далі проводиться комплексний аудит на місці, підготовлюється звіт.
  4. Приймається рішення щодо сертифікації, оформлюються сертифікат з унікальним QR кодом та ліцензійна угода.

Наявність у підприємства сертифіката ДСТУ ISO 14001 надає декілька важливих переваг:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  1. Більш системний та комплексний підхід до управління екологічними аспектами діяльності організації підприємства.
  2. Поліпшення показників завдяки моніторингу та встановленню екологічних цілей.
  3. Врахування законодавчих вимог та, відповідно, відсутність можливих санкцій з боку регулювальних чи інших органів.
  4. Залучення всіх рівнів організації підприємства до дотримання екологічних стандартів, у тому числі вищого керівництва.

Стандарт передбачає активну участь різних учасників робочого процесу в управлінні екологічними аспектами діяльності, що забезпечує ефективність впровадження системи.

 

У чому важливість сертифікації за ДСТУ ISO 14001

Існує декілька основних факторів, чому наявність такого сертифіката справді важлива для сучасного бізнесу:

  1. Покращення іміджу та конкурентоспроможності. Сертифікація свідчить про відповідальне ставлення компанії підприємства до екології, підвищуючи її репутацію серед клієнтів, партнерів та інвесторів.
  2. Зменшення ризиків та витрат. Ефективне управління дає змогу знизити ризики, повʼязані з екологічними інцидентами, а також зменшити витрати на їх усунення.
  3. Покращення відносин із зацікавленими сторонами. Відповідність стандарту сприяє побудові довірчих відносин з органами регулювання, місцевими громадами та іншими зацікавленими сторонами.

AD_4nXdO46AXlWwolPSZW1FobcHmbsQLzoRlXruFhNs9HNrHekphz9msqwNB3j-SZzH4hEg3eZiqYQiR7V8avlRUqN1XY1Nz69pJuPRWQzW5gz1MijB65fUKTEysfyx-gedFEWsbfWE_KC13dWyAcUvyQjXGAeQL?key=uHpmtzHrF4gcxqT7ttVRuA

Крім того, сертифікація ДСТУ ISO 14001 додатково сприяє впровадженню нових технологій та рішень, що допомагають істотно зменшити негативний вплив на довкілля. А це важливо не лише для роботи конкретного підприємства, але й для ситуації в регіоні, країні чи загалом на планеті (залежно від масштабів та сфери діяльності підприємства).

Джерело: factumcentr.com.ua

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 08 2024. Поданий під Суспільство і закони. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".