https://reporter.zp.ua

Дейвід Нівен

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Раннє життя та кар'єра

Джеймс Дейвід Грем Нівен народився 1 березня 1910 року в Лондоні, Англія. Шотландець за походженням, вимова його прізвища не відповідає правилам англійської орфоепії.

Нівен навчався в коледжі Стоу, а потім вступив до Королівської військової академії в Сандгерсті. Однак військова кар'єра його не захопила, і він покинув армію, щоб приєднатися до батька в його бізнесі з вирощування солоду для виробництва віскі.

У 1932 році Нівен спробував свої сили в акторській майстерності і отримав роль у вестерні "Грізна птаха". Його британський акцент і елегантна манера швидко привернули увагу голлівудських кіностудій.

Робота в Голлівуді

У 1934 році Нівен підписав контракт з 20th Century Fox і почав зніматися в численних фільмах. Його чарівність і природна елегантність виявилися ідеальними для ролей британських аристократів.

Нівен спеціалізувався на зображенні джентльменів і леді з верхнього суспільства, наприклад, у фільмах "Тупик" (1937), "Восьма дружина Синьої Бороди" (1938) та "Ограбування по-англійськи" (1969). Він часто носив метелик і троянду в петлиці, створюючи образ вишуканого та аристократичного чоловіка.

Відзнаки та нагороди

Нівен здобув визнання за свої акторські здібності, отримавши премію "Оскар" за найкращу чоловічу роль у фільмі "За окремими столиками" (1958). Також він отримав нагороду Британської академії кіно і телебачення (BAFTA) за найкращу чоловічу роль у фільмі "Ограбування по-англійськи".

Особисте життя

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Нівен був одружений двічі. Його перший шлюб з Прісциллою Найт тривав з 1940 по 1946 рік. Після розлучення він одружився з Х'юмідж Макніл у 1948 році. Цей шлюб тривав до смерті Нівен.

У Нівен був один син, Девід, від першого шлюбу. Девід Нівен-молодший також став актором.

Смерть

Дейвід Нівен помер 29 липня 1983 року в Шато-д'Е, Швейцарія. Причиною смерті стала хвороба Альцгеймера. Йому було 73 роки.

Внесок у кінематограф

Дейвід Нівен був одним з найвідоміших британських акторів у Голлівуді. Його зображення британських аристократів стало легендарним, і він назавжди увійшов в історію кіно як один з найелегантніших і харизматичних акторів своєї епохи.

Дейвід Нівен був харизматичним і талановитим актором, який зробив значний внесок у кінематограф. Його чарівність і природна елегантність зробили його одним з найвідоміших британських акторів у Голлівуді, а його зображення британських аристократів залишаються неперевершеними.

Часті запитання

  1. Чим відомий Дейвід Нівен? Д. Нівен відомий своїми ролями британських аристократів у голлівудських фільмах.
  2. Коли помер Дейвід Нівен? Д. Нівен помер 29 липня 1983 року.
  3. Які фільми знімав Дейвід Нівен? Д. Нівен знімався в таких фільмах, як "Тупик", "Восьма дружина Синьої Бороди" і "Ограбування по-англійськи".
  4. Які нагороди отримав Дейвід Нівен? Д. Нівен отримав премію "Оскар" за найкращу чоловічу роль і нагороду BAFTA за найкращу чоловічу роль.
  5. Від чого помер Дейвід Нівен? Д. Нівен помер від хвороби Альцгеймера.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".