https://reporter.zp.ua

Дал (озеро)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Дал: Коштовний камінь в короні Кашміру

Що таке Дал?

Дал – мальовниче озеро, розташоване в самому серці Срінагара, літньої столиці Джамму і Кашміру, Індія. Друге за величиною в штаті, міське озеро, є символом Кашмірської долини, за що його часто називають "коштовним каменем в короні Кашміру" або "Срінагарським скарбом".

Історія і міфологія

Історія озера Дал сягає глибокої давнини. Історики вважають, що воно сформувалося в результаті землетрусу в 10-му або 11-му столітті. За місцевою міфологією, озеро є частиною таємничого підземного озера, з'єднаного з віддаленим озером Вулар.

Географія

Озеро Дал охоплює площу близько 21,14 квадратних кілометрів, з об'ємом води приблизно 0,00983 кубічних кілометрів. Його глибина варіюється від 2 до 4 метрів, утворюючи велику, неглибоку водойму. Озеро оточене пишними садами і густими заростями водяних лілій, що створює вражаючий ландшафт.

Туристична пам'ятка

Дал є популярною туристичною пам'яткою, завдяки своїй мальовничій красі і унікальним човнам, відомим як "shikaras". Ці барвисті човни пропонують туристам спокійні прогулянки по озеру, дозволяючи їм милуватися захоплюючими видами на берегову лінію і навколишні сади.

Економічне значення

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Крім своєї туристичної цінності, Дал відіграє істотну роль в економіці регіону. Воно є джерелом прожитку для багатьох рибалок і збирачів водних рослин. Озеро також підтримує цінну екосистему, в якій мешкають різноманітні види риб, птахів і дикої природи.

Загрози і збереження

Як і багато природних водойм, Дал стикається з різними загрозами, включаючи забруднення, урбанізацію та зміну клімату. Уряд і місцеві жителі вживають заходів для захисту і збереження озера, в тому числі шляхом реалізації програм очистки води, обмеження будівництва та підвищення обізнаності громадськості.

і підзаголовки

 • Що таке Дал?
 • Історія і міфологія
 • Географія
 • Туристична пам'ятка
 • Економічне значення
 • Загрози і збереження

Озеро Дал – справжній природний шедевр, який протягом століть відігравав важливу роль в культурі, економіці і туризмі Кашміру. Його мальовнича краса, багата історія і екологічне значення роблять це озеро унікальним і незамінним активом для регіону.

Запитання, що часто задаються

 • Яке найбільше озеро в Джамму і Кашмірі?
 • Яка глибина озера Дал?
 • Чи можна плавати в озері Дал?
 • Яка найпопулярніша активність на озері Дал?
 • Які заходи вживаються для захисту озера Дал?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".