Чи можна зробити шини екологічнішими: і чи готові українці за це доплатити?
сучасні автомобільні шини виготовляються з матеріалів, що не дозволяють їм природньо розкладатися і після використання вони відправляються на сміттєзвалища, забруднюючи навколишнє середовище. з кожним днем екологічні норми стають все жорсткіші і враховуючи даний фактор виробники шин ведуть постійні розробки з метою розробки більш екологічних покришок як в процесі використання так і під час утилізації.
діоксид кремнію – один із найпопулярніших матеріалів котрий використовують в якості додаткової речовини в гумовій суміші для зниження опору кочення. його застосування призводить до зменшення тертя протектору по асфальту і як слід зниженню викидів гумової крихти в повітря. кремнезем ідеально інтегрується в структурі гуми і робить покришку більш легкою та не менш міцною.
ще одним способом підвищення екологічності шин є покращення норм їхнього виробничого процесу, що включає зменшення витрати кількості палива і перехід на природні електричні станції, сонячні або повітряні. таким чином виробничі викиди co2 мінімізуються.
деякі шини, особливо вантажні мають можливість відновлення протектору, інколи до п’яти разів. така технологія дозволяє суттєво скоротити кількість утилізованих покришок та рідше відвідувати інтернет магазин шин. доречі, кожен відновлений протектор заощаджує до 60 літрів олії.
в наш час ще однією екологічною схемою з підвищення екологічності шин є схема з застосуванням перероблених матеріалів для їх виробництва і з метою скорочення відходів. шинні гіганти постійно ведуть розробки матеріалів здатних замінити натуральний каучук і зробити склад гуми екологічним і здатним розкладатися, або піддаватися переробці. перероблена гума додається до різних речей і застосовується у виготовленні спортивних товарів, покриттів стадіонів, взуття, та навіть різних видів дорожніх бар’єрів та ін.
до речі, в компаунді все більше використовуються натуральні компоненти, такі як апельсинова олія, необхідна для заміни певних хімікатів виготовлених з нафти, латекс на рослинній основі здатен частково замінити гуму, а олія із зерен соняшника здатна взагалі замінити нафту.
виробники покришок в своєму асортименті мають лінійки екологічних та паливоекономічних шин.
наприклад, у відомих виробників існують лінійки паливо економічних і екологічних шин, такі як bridgestone ecopia, continental ecocontact, nokian hakkagreen, hankook kinergyeco, kumho ecowing.
вартість екошин суттєво не відрізняється від звичайних, але дозволяє знизити витрату паливу івикиди со2 в атмосферу.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень