Через що пищить ноутбук?

Через що пищить ноутбук?

Через що пищить ноутбук?

Неприємній ситуації, коли потрібно терміново працювати, а ноут вийшов з ладу, можна запобігти – для цього потрібно своєчасно звертати увагу на сигнали, які вам подає техніка. Розглянемо таку поширену проблему: ноутбук пищить під час увімкнення, при цьому періодично спостерігаються неполадки екрана, клавіатури або інших компонентів.

У чому може виражатися несправність

У нормальному стані ноутбук може пискнути один раз, що означає – всі пристрої перевірені ним і готові до роботи. Якщо ж відбувається щось дивне, то потрібно шукати й усувати причину. Найчастіше пристрій видає пискливий звук під час витягування шнура живлення, під час натискання на кнопки, під час під’єднання пристроїв або взагалі безперервно. Сам звук теж може бути різним: тихим або гучним, схожим на свистячий, писк або ультразвук. Пропонуємо по порядку розглянути всі варіанти неполадок, за яких ноутбук пищить.

Під час увімкнення

Якщо пристрій видає писк, але при цьому вмикається і нормально працює, то перший варіант, який потрібно виключити – це залипання клавіш. Згадайте, чи не могли потрапити на клавіатуру краплі солодкого чаю, їжі або соку. Особливо негативно ноути сприймають проблеми з клавішами F1, F2 тощо, а також Esc і Delete. Якщо причина в цьому, то потрібне розбирання і чищення клавіатури спиртовим складом.

Можливо, що виникли несправності з компонентами материнської плати або сталася поломка одного з периферійних пристроїв. Сигнали можуть виникати також і під час вимкнення комп’ютера. Іноді виникають труднощі із завантаженням.

Поширений випадок – надмірне забруднення та запилення внутрішніх компонентів, зокрема, кулерів. Ноут необхідно чистити хоча б раз на півроку, віддаючи його фахівцеві з ремонту, який за потреби замінить і термопасту. Не можна допускати перегріву пристрою, він згубний для будь-якої техніки, і писк ноутбука – далеко не головна проблема, якою це загрожує.

Пищить і не запускається, або відразу вимикається

Серйозніший випадок – коли ноут не тільки видає нестандартні звуки, а й відмовляється завантажуватися, екран залишається чорним. Це може бути пов’язано з порушеннями в роботі оперативної пам’яті, або в контакті між нею і материнською платою.

Також поширені причини – неправильні налаштування BIOS, поломки шини даних, постійного запам’ятовуючого пристрою, контролера живлення тощо.

Важливо мати на увазі, що видаваний звук сам по собі здатний дати уявлення про характер поломки. Кожна компанія встановлює на свої пристрої Біос і закладає в нього певну тональність, тривалість, частоту сигналів. Конкретні значення можна знайти в інструкції, яка додається до портативного комп’ютера. Наприклад, якщо ноутбук Dell пищить 1 раз, потім ще 2 рази – це говорить про несправну відеокарту. Загалом він може пропищати навіть 5, 7 або 8 разів. Основні сигнали, що зустрічаються:

  • 1 раз, 2 рази, 2 рази, 3 рази – помилка контрольної суми запам’ятовуючого пристрою;
  • 1 раз, 4 рази, 1 раз, 1 раз, 1 раз – помилка оперативної пам’яті (старший біт);
  • 1, 3, 4, 3 – помилка оперативної пам’яті (молодший біт);
  • 1, 3, 1, 1 – помилка, пов’язана з оновленням DRAM;
  • 1, 3, 3, 1 – несправність пам’яті;
  • 1, 3, 1, 3 – проблеми з клавіатурою.

Це можуть бути довгі або короткі сигнали, залежно від моделі та інших чинників. Якщо ноутбук пищить і не вмикається, рекомендується вдатися до допомоги фахівців.

Пищить клавіатура

Клавіатура сама по собі видавати звуків не може, але може впливати на їх виникнення. Насамперед переконайтеся, що немає залипання клавіш. Далі – у відсутності механічних пошкоджень.

Крім того, причини можуть бути такими: фільтри Windows, які пригнічують надто швидкі або одночасні натискання клавіш. Наприклад, якщо швидко натиснути багато разів поспіль на клавішу SHIFT, то активується блокування, після чого натискання будь-яких інших кнопок призводить до писку.

Нарешті, варто перевірити апаратні налаштування клавіатури, правильність встановлення часу і дати в Біос, рівень зарядки акумулятора. Сигнал під час увімкнення ноутбука дуже важливий у процесі діагностики в сервісному центрі.

Зарядка (блок живлення)

645d37c26a0e9.webp

Блоки живлення ноутбуків ламаються нечасто. Зазвичай поломка позначається на якості зарядки, але іноді трапляється і так, що елемент звертає на себе увагу неприродним звуком. У домашніх умовах лагодження блока практично неможливе, тож одразу несіть його в сервіс.

Пискливий шум буває чути в разі, коли розхитано кріплення струмонесучих деталей зарядного пристрою – адже електрика пробігає крізь них до п’ятдесяти разів на секунду. Такий блок може прослужити ще довго, хоча звук дратуватиме. Але якщо не вжити заходів, то остаточна поломка батареї неминуча, і що найголовніше – здатна пошкодити також і сам ноут.

Жорсткий диск

645d3889b7c03.webp

Якщо під час роботи постійно пищить і скрипить жорсткий диск, це в 90% випадків свідчить про те, що вінчестер вийшов з ладу. Поспішайте скопіювати всі потрібні дані та здійснити заміну пристрою. Механічні пошкодження або знос жорсткого диска призводять також до гальмування і зависання комп’ютера.

У рідкісних випадках проблема менш серйозна – диску просто не вистачає живлення під час підключення. У будь-якому разі, провести огляд має комп’ютерний майстер.

Вентилятор в ноутбуці

Якщо ноутбук почав пищати коли ввімкнений або в момент увімкнення, то проблема може полягати в охолоджувальній системі (кулерах). Особливості такої ситуації:

 

  • Це нормально, якщо гучність підвищується під час запуску вимогливих до ресурсів ігор, монтажу відеороликів або архівування даних.
  • Крім писку, може з’явитися деренчання, якщо кріплення кулера ослабли і під час обертання він бовтається, вдаряючись об інші елементи.
  • Найпоширеніший варіант – бруд і пил усередині корпусу, через які вентиляторам важко обертатися.

Слідкуйте за своєчасним очищенням пристрою і використовуйте його на підходящій поверхні (не на ковдрі або колінах).

Екран

Сам екран не має динаміків і не може видавати писк; однак, якщо ви безперервно чуєте подібний звук саме з нижньої частини або кута дисплея, то, цілком ймовірно, проблема полягає у встановленому там інверторі (компоненті, що відповідає за положення зображення). Необхідно віднести прилад у сервіс, де майстер зніме екран, огляне його на предмет несправностей і усуне їх.

Динамік або мікрофон

Розберемося, чому під час запуску комп’ютера або під час роботи мікрофон починає відчайдушно шуміти. Писк схожий на перешкоди, тільки дуже сильні та гучні.

Найімовірніше, збилися програмні налаштування Windows. Перевірте: ймовірно, у звукових налаштуваннях активовано виведення звуку мікрофона через інтегровані динаміки. Потрібно змінити положення на правильне; допомагає також перевстановлення звукового драйвера.

Дроселі

Писк дроселів під час роботи, розташованих біля процесора на материнській платі, трапляється навіть на нових і дорогих ноутах. Щоб зрозуміти, чому пищить ноутбук, майстру потрібно розібрати й оглянути його. Деякі дроселі шумлять слабкіше, а деякі дуже сильно. Є ймовірність, що знадобиться їхня заміна.

Причини писку

Отже, можна зробити висновок, що ймовірних причин, чому ноутбук свистить, пищить і вимикається, дуже багато. Це може бути пов’язано практично з будь-яким компонентом – внутрішнім або периферійним. Періодично виходять з ладу вентилятори, жорсткий диск, елементи материнської плати, жорсткий диск, кулери. Збиваються програмні налаштування.

Поділитися:
Опубліковано на Aug 15 2023. Поданий під Технології. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарОстанні новини

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire