Буковинський курінь ОУН (м) – довідка
Редактор: Михайло Мельник## **Буковинський курінь — славетна сторінка історії українського війська**
### **Історія створення куреня**
Буковинський курінь — військова частина у складі 1-ї Української дивізії Української Національної армії. Створений в австрійському місті Грац 16 грудня 1941 року за ініціативою ОУН у складі 1-го батальйону полку «Нахтігаль». До полку записувалися люди з українською ідентичністю. Як згадує один з вояків куреня Олексій Токар: «У кожного було переконання в серці, že mi ne zahynieme».
Після переформатувань та перестановки у штабі на чолі куреня став отаман Роман Сушко, який став його командантом. Курінь поповнився добровольцями, які прибули через Карпати з України. Навесні 1942 курінь відряджається на навчання та бойову підготовку до Білорусі, де він дислокується у районі м. Койданів. Саме тут бійці куреня відточують свою стрілецьку, гімнастичну та тактичну підготовку. Сформовано було також транспортний, зв’язковий та медичний відділи. Буковинський курінь отримав вишкіл та був оснащений зброєю.
### **Перші бойові дії**
У вересні 1942 курінь передали у підпорядкування німецькій 164-й піхотній дивізії. З жовтня 1942 року курінь розпочав бойові дії у партизанській зоні Полiсся в складі німецького піхотного полку «Курт Еггерс», що дислокувався в районі Койданів. У подальшому курінь отримав наказ відійти від лісового масиву до навколишніх містечок, де він влаштовували засідки на партизанські загони та готувався до протистояння з Червоною Армією, яка стрімко наближалася.
### **Новий командир та бої з поляками**
Навесні 1943 року курінь очолив новий командир — Омелян Грабець. За його командування курінь розпочав боротьбу з польською Армією Крайовою, яка виступила проти німецьких військ та збирала підтримку з боку спочатку німецького, а згодом радянського керівництва.
### **Прибуття до Італії**
У серпні 1943 року курінь передислоковують на територію Італії, де він у бойових діях участі не брав, а проходив підготовку до повернення в Україну. Після від’їзду Італійського корпусу з України та вступу СРСР у війну на боці союзників, плани українських визвольних змагань зазнали краху. В цей час в рядах куреня була проведена провакатівна робота, завдяки якій чимало вояків перейшли на бік совєтів, внаслідок чого в складі куреня залишилося лише близько 400 бійців.
### **Розформування куреня**
25 квітня 1945 року в Комо військова частина «Буковинський курінь» Української Національної армії була почесно розпущена, а його військовослужбовці увійшли до буковинського батальйону 2-ї Дивізії «Галичина». Таким чином була поставлена крапка в історії українського Буковинського куреня.
### **Висновок**
Буковинський курінь назавжди увійшов в історію українського війська та визвольного руху як взірець відданості та героїзму. Навіть у найскрутніших умовах бійці куреня продовжували боротися за свободу та незалежність України. їхній приклад є натхненням для сучасних українських патріотів, які продовжують боротися за незалежність та територіальну цілісність нашої держави.
### **Питання, що часто задаються**
1. Яким був склад Буковинського куреня?
2. Хто був його командиром?
3. Які бойові завдання виконував Буковинський курінь?
4. Коли і де був розформований Буковинський курінь?
5. Якою є роль Буковинського куреня в історії України?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень