Богословське кладовище
Редактор: Михайло МельникБогословський цвинтар – таємничий некрополь Санкт-Петербурга
Історія Богословського цвинтаря
Богословський цвинтар був заснований у XVIII столітті на місці колишнього Богословського кладовища, яке було розташоване біля церкви Святого Богослова на Васильєвському острові. У 1756 році церква була знесена, а цвинтар перенесено на його нинішнє місце. Перші поховання на новому цвинтарі відбулися у 1757 році.
У XIX столітті Богословський цвинтар став одним із найпрестижніших у Санкт-Петербурзі. Тут ховали представників дворянства, купецтва, інтелігенції та інших верств населення. На цвинтарі були поховані багато відомих людей, серед яких архітектори, художники, письменники, музиканти та інші діячі культури і мистецтва.
У радянські роки Богословський цвинтар був закритий для поховань, а в роки Великої Вітчизняної війни на його території були поховані жертви блокади Ленінграда. Після війни цвинтар був відкритий для поховань, але вже не мав колишнього значення.
Сучасний стан Богословського цвинтаря
Сьогодні Богословський цвинтар є одним з найбільших і найстаріших некрополів Санкт-Петербурга. На його території розташовано близько 200 тисяч могил. Цвинтар є важливою частиною культурної спадщини міста і охороняється державою.
На цвинтарі поховані багато відомих людей, серед яких архітектори А.Н. Воронін, Д.А. Кваренгі, К.І. Россі, художники І.К. Айвазовський, І.Є. Рєпін, В.І. Суріков, письменники Ф.М. Достоєвський, А.С. Пушкін, М.Ю. Лермонтов, композитори М.І. Глінка, П.І. Чайковський, А.С. Даргомижський та інші.
Пам’ятники і скульптури на Богословському цвинтарі
На Богословському цвинтарі розташовано багато цікавих пам’ятників і скульптур. Одним з найвідоміших є пам’ятник Ф.М. Достоєвському роботи скульптора Л.В. Шервуда. Пам’ятник був встановлений у 1881 році і є одним із символів цвинтаря.
Серед інших пам’ятників на Богословському цвинтарі варто відзначити пам’ятник А.С. Пушкіну роботи скульптора А.М. Опекушина, пам’ятник М.Ю. Лермонтову роботи скульптора А.М. Логановського, пам’ятник І.К. Айвазовському роботи скульптора І.Я. Гінцбурга та інші.
Легенди та міфи Богословського цвинтаря
З Богословським цвинтарем пов’язано багато легенд і міфів. Один з найвідоміших міфів – це міф про вампіра, який жив на цвинтарі. Згідно з легендою, вампір вбивав людей і пив їх кров. Існує багато різних версій цієї легенди, але всі вони сходяться в одному: вампір був дуже страшним і небезпечним істотою.
Ще один міф, пов’язаний з Богословським цвинтарем, – це міф про привиди. За легендою, на цвинтарі живуть духи померлих, які не можуть знайти спокою. Духи часто являються людям, які приходять на цвинтар, і можуть бути як добрими, так і злими.
Висновок
Богословський цвинтар – це унікальний історичний пам’ятник, який має велику культурну та історичну цінність. На цвинтарі поховані багато відомих людей, тут розташовано багато цікавих пам’ятників і скульптур, а з самим цвинтарем пов’язано багато легенд і міфів. Богословський цвинтар – одне з найцікавіших місць у Санкт-Петербурзі, яке варто відвідати кожному, хто приїжджає до цього міста.
Питання та відповіді
- Де знаходиться Богословський цвинтар?
- Коли був заснований Богословський цвинтар?
- Хто був похований на Богословському цвинтарі?
- Які пам’ятники і скульптури є на Богословському цвинтарі?
- З якими легендами і міфами пов’язаний Богословський цвинтар?
Богословський цвинтар розташований у Калінінському районі Санкт-Петербурга, між Лабораторним проспектом і залізницею на дистанції Кушельовка-Піскарьовка.
Богословський цвинтар був заснований у 1757 році.
На Богословському цвинтарі поховані багато відомих людей, серед яких архітектори, художники, письменники, музиканти та інші діячі культури і мистецтва.
На Богословському цвинтарі розташовано багато цікавих пам’ятників і скульптур, серед яких пам’ятник Ф.М. Достоєвському роботи скульптора Л.В. Шервуда, пам’ятник А.С. Пушкіну роботи скульптора А.М. Опекушина, пам’ятник М.Ю. Лермонтову роботи скульптора А.М. Логановського, пам’ятник І.К. Айвазовському роботи скульптора І.Я. Гінцбурга та інші.
З Богословським цвинтарем пов’язано багато легенд і міфів, серед яких міф про вампіра, який жив на цвинтарі, і міф про привиди, які живуть на цвинтарі.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень