https://reporter.zp.ua

Битва біля Янкова

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Тридцятирічна війна

Тридцятирічна війна (1618-1648) була одним з найтриваліших і руйнівних конфліктів в європейській історії. Вона велась між протестантськими і католицькими державами за політичну і релігійну владу в Священній Римській імперії.

Битва біля Янкова

Битва біля Янкова відбулась 6 березня 1645 року в південній частині Богемії, біля села Янков (нині район Бенешов, Чехія, в 50 км на південний схід від Праги). Вона стала однією з вирішальних битв Тридцятирічної війни.

Армії

У битві брали участь дві армії:

 • Шведська армія: Під командуванням генерала Леннарта Торстенссона, шведська армія налічувала близько 20 000 солдат. Вона була досвідченою і дисциплінованою, вважалася однією з найкращих армій того часу.

 • Імперська армія: Очолювана генералом Гансом Крістофом фон Мельдер-Глатом, імперська армія була значно меншою, налічуючи близько 15 000 солдат. Вона складалася в основному з найманців і була менш дисциплінованою, ніж шведська армія.

Хід битви

Битва розпочалася з артилерійського обстрілу з обох сторін. Шведи атакували першими, намагаючись оточити імперську армію. Імперці, однак, зуміли відбити атаку, завдяки своїм сильним оборонним позиціям.

Після декількох годин запеклих боїв шведи почали проривати імперську оборону, погрожуючи знищити всю армію. В критичний момент в битву втрутився Йоганн фон Геєр. Його кавалерія атакувала шведський фланг, змусивши їх відступити.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Наслідки

Битва біля Янкова була перемогою імперської армії. Шведська армія зазнала великих втрат, а її командувач, Торстенссон, був тяжко поранений.

Перемога імперської армії стала переломним моментом у Тридцятирічній війні. Вона відновила моральний дух католицьких держав і послабила Швецію. Битва також призвела до кількох невдалих мирних переговорів, оскільки обидві сторони намагалися використати свою перевагу.

Значення битви

Битва біля Янкова мала значне значення для історії Європи:

 • Вона зупинила наступ шведів на Прагу і Відень.
 • Вона відновила довіру католицьких держав.
 • Битва продемонструвала майстерність імперського генерала фон Мельдер-Глаца.
 • Вона призвела до затримки завершення Тридцятирічної війни.

Битва біля Янкова була вирішальною битвою Тридцятирічної війни. Вона зупинила шведське просування, відновила довіру католицьких держав і продемонструвала майстерність імперського генерала Мельдер-Глаца. Битва мала значний вплив на подальший хід війни.

Запитання, що часто задаються

 1. Хто переміг у битві біля Янкова? – Імперська армія.
 2. Хто командував шведською армією? – Леннарт Торстенссон.
 3. Яке значення мала битва в Тридцятирічній війні? – Вона зупинила шведське просування і відновила довіру католицьких держав.
 4. Які були причини перемоги імперської армії? – Сильні оборонні позиції та втручання кавалерії фон Геєра.
 5. Яка була доля шведського генерала Торстенссона? – Він був тяжко поранений у битві.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".