https://reporter.zp.ua

Авдєєнко Петро Петрович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Авдєєнко Петро Петрович (7 січня 1901 – 27 січня 1956) — воєначальник, генерал-майор Збройних сил СРСР (1943), Герой Радянського Союзу (1943). Під час Другої світової війни командував частинами та з'єднаннями Південно-Західного, Західного, Брянського та 1-го Українського фронтів.

Походження та освіта

Народився в селі Коти, яке згодом стало частиною міста Чернігів. Українець за національністю. Освіту здобув у Київській військово-піхотній школі імені С. С. Кравченка, яку закінчив у 1925 році.

Військова кар'єра

У 1925—1930 роках проходив службу в 105-му полку 35-ї стрілецької дивізії. У 1930—1933 роках навчався в Українській військово-господарській академії. З 1933 року обіймав командні посади в 136-му стрілецькому полку 46-ї стрілецької дивізії.

У червні 1941 року, з початком німецько-радянської війни, полк Авдєєнка у складі 46-ї стрілецької дивізії увійшов до складу військ Південно-Західного фронту. У боях прикривав відступ радянських військ до Києва.

У складі військ Західного та Брянського фронтів брав участь у Московській та Орловсько-Курській битвах.

У 1943 році призначений командиром 167-ї стрілецької дивізії, яка відзначилася в наступальних операціях під Орлом і Курськом. За мужність та героїзм, проявлені в цих боях, Петру Авдєєнку було присвоєно звання генерал-майора та вручено медаль "Золота Зірка" Героя Радянського Союзу.

У складі військ 1-го Українського фронту брав участь у визволенні Києва, Житомира, Вінниці, Львова та інших міст. У кінці війни очолював 51-й стрілецький корпус.

Після війни

Після війни з 1945 по 1948 рік командував 28-м гвардійським стрілецьким корпусом у Німеччині. У 1948 році закінчив курси при Військовій академії Генерального штабу. Після закінчення курсів призначений заступником командуючого військами Київського військового округу. З 1952 по 1954 рік очолював Військовий трибунал Київського військового округу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Останні роки

Останні роки життя Петро Петрович Авдєєнко провів у Києві. Помер 27 січня 1956 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі.

Нагороди

 • Герой Радянського Союзу (28 квітня 1943)
 • Орден Леніна (30 січня 1954)
 • Два ордени Червоного Прапора (22 лютого 1943, 13 серпня 1944)
 • Орден Вітчизняної війни I ступеня (10 січня 1944)
 • Орден Богдана Хмельницького II ступеня (19 березня 1944)
 • Орден Суворова II ступеня (29 травня 1945)
 • Два ордени Червоної Зірки (13 січня 1940, 3 листопада 1944)

Вшанування пам'яті

Іменем Петра Авдєєнка названо вулиці в Києві, Чернігові та селі Коти. У 2011 році на його честь встановлено меморіальну дошку на будинку в Києві, де він жив.

Петро Петрович Авдєєнко – видатний радянський воєначальник, герой Другої світової війни. Він відзначився в багатьох великих битвах, командуючи частинами та з'єднаннями на різних фронтах. За свою мужність і героїзм він був удостоєний звання Героя Радянського Союзу та численних нагород. Пам'ять про Петра Авдєєнка зберігається в його рідному місті Чернігові та по всій Україні.

Часто задавані питання

 1. Де і коли народився Петро Авдєєнко?
  • 7 січня 1901 року в селі Коти, яке згодом стало частиною міста Чернігів.
 2. Яке звання отримав Петро Авдєєнко під час війни?
  • Генерал-майор.
 3. За що Петро Авдєєнко був удостоєний звання Героя Радянського Союзу?
  • За мужність та героїзм, проявлені в боях під Орлом і Курськом.
 4. Якими нагородами був відзначений Петро Авдєєнко?
  • Медаль "Золота Зірка" Героя Радянського Союзу, орден Леніна, два ордени Червоного Прапора, орден Вітчизняної війни I ступеня, орден Богдана Хмельницького II ступеня, орден Суворова II ступеня, два ордени Червоної Зірки.
 5. Де похований Петро Авдєєнко?
  • На Байковому кладовищі в Києві.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".