https://reporter.zp.ua

Авдіївський трамвай

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Авдіївський трамвай: історія, розквіт та занепад

Авдіївський трамвай – недіюча трамвайна система міста Авдіївка Донецької області. До закриття налічувала близько 3 маршрутів та 1 депо. Довжина контактної мережі на 1 квітня 2014 становила – 24 км.

Історія Авдіївського трамваю

Авдіївський трамвай був відкритий у 1965 році у зв’язку з будівництвом Авдіївського коксохімічного заводу. У 1967 році була прокладена друга лінія трамваю.

Трамвайна мережа складалася з трьох ліній:

  • Перша лінія: Завод – Центральний ринок
  • Друга лінія: Завод – Вулиця Космонавтів
  • Третя лінія: Вулиця Молодіжна – Жовтнева площа

Трамвайна мережа обслуговувалася єдиним депо, яке розташовувалося на вулиці Жовтневій.

Розквіт Авдіївського трамваю

У 1970-1980-х роках Авдіївський трамвай переживав період розквіту. Трамваї курсували з 6:00 до 23:00, інтервал руху становив 10-15 хвилин. Трамваї користувалися великою популярністю у населення, оскільки це був найдешевший та найзручніший вид транспорту.

У 1989 році Авдіївський трамвай перевіз 17,5 мільйонів пасажирів. Після розпаду Радянського Союзу, у 1990-х роках, Авдіївський трамвай почав занепадати.

Занепад та закриття Авдіївського трамваю

У 1990-х роках Авдіївський трамвай почав занепадати. Це було пов’язано з економічною кризою, яка настала в Україні після розпаду Радянського Союзу. Місцева влада не виділяла достатньо коштів на утримання трамвайної мережі. Трамваї стали зношуватися, інтервал руху збільшився, а вартість проїзду зросла.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 2000-х роках Авдіївський трамвай був на межі закриття. У 2005 році було закрито першу лінію трамваю. У 2010 році було закрито другу лінію трамваю. У 2014 році було закрито третю лінію трамваю та ліквідовано трамвайне депо.

Спроби відновити Авдіївський трамвай

У 2015 році міська влада заявила про наміри відновити трамвайне рух в Авдіївці. Однак ці плани так і не були реалізовані. У 2017 році було демонтовано трамвайні рейки та контакти дроти.

У 2018 році міська влада заявила про нові плани відновити трамвайне рух в Авдіївці. Цього разу плани були більш конкретні. Було розроблено план відновлення трамвайної мережі, визначено джерела фінансування та підрядників.

Однак у 2019 році почалася війна на Донбасі, і всі плани щодо відновлення трамвайного руху в Авдіївці були відкладені на невизначений термін.

Висновок

Авдіївський трамвай був важливою частиною міської інфраструктури. Він перевозив велику кількість пасажирів і був зручним видом транспорту. Однак економічна криза, яка настала в Україні після розпаду Радянського Союзу, призвела до занепаду Авдіївського трамвая. У 2014 році трамвайний рух у місті було закрито.

У 2015-2019 роках були спроби відновити трамвайний рух у місті, але вони не увінчалися успіхом. Сьогодні Авдіївський трамвай є частиною історії міста.

5 запитань, що часто задаються по темі статті:

  1. Коли був відкритий Авдіївський трамвай?
  2. Скільки маршрутів було в Авдіївському трамваї?
  3. Коли було закрито Авдіївський трамвай?
  4. Чи є плани відновити трамвайний рух в Авдіївці?
  5. Яка причина закриття Авдіївського трамваю?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".