https://reporter.zp.ua

Аушвіц II Біркенау

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Концентраційний табір та табір смерті Аушвіц-Біркенау

Історія

Німецька окупація Польщі та початок Аушвіца

1 вересня 1939 року Німеччина вторглася в Польщу, розпочавши Другу світову війну. У червні 1940 року Освенцим (німецька назва Аушвіц) був анексований нацистською Німеччиною до складу протекторату Богемії та Моравії.

У квітні 1940 року Генріх Гіммлер, рейхсфюрер СС, наказав створити концентраційний табір в Освенцимі. Будівництво почалося в червні того ж року, і перші в'язні прибули в травні 1941 року.

Розширення до Біркенау

У жовтні 1941 року було розпочато будівництво великого табору смерті на околиці Освенцима, відомого як Аушвіц II (Біркенау). Площа Біркенау була майже в три рази більшою за Аушвіц I (основний табір).

До кінця 1942 року Біркенау став основним центром масових вбивств європейських євреїв. Газові камери з використанням циклону Б були встановлені в чотирьох крематоріях, а протягом 1943-1944 років було вбито понад мільйон людей, більшість з яких були євреями.

Звільнення

27 січня 1945 року Радянська армія звільнила табір Аушвіц-Біркенау. На той час було вбито приблизно 1,1 мільйона людей, з яких близько 1 мільйона були євреями.

Опис таура

Аушвіц I (основний табір)

Аушвіц I був відносно невеликим табором, де утримувалися переважно політичні в'язні та кримінальні злочинці. Табір складався з численних блоків, де в'язнів розміщували в тісних і жахливих умовах.

Аушвіц II (Біркенау)

Біркенау був значно більшим за Аушвіц I і складався з чотирьох головних таборів, кожен з яких був розділений на менші підтабори. В'язнів зганяли сюди у вантажних вагонах і проводили так званий відбір, де нацистські лікарі визначали, хто буде направлений на примусову працю, а хто буде негайно вбитий.

У Біркенау було чотири крематорії, кожен з яких мав газові камери та печі. В'язнів заганяли в камери, запечатували двері та випускали циклон Б, смертельний отруйний газ. Тіла в'язнів спалювали в печах, а попіл викидали або використовували в сільськогосподарських цілях.

Аушвіц III (Моновиці)

Аушвіц III (Моновиці) був великим трудовим табором, розташованим за кілька кілометрів від Аушвіца I. В'язнів зганяли працювати на фабрики та заводи промислового комплексу І.Г. Фарбен.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Життя в таборі

Життя в Аушвіц-Біркенау було нестерпним. В'язні піддавалися жорстокому поводженню, голоду, хворобам та стратам. Багатьох катували, використовували в медичних експериментах або вбивали без будь-якої причини.

Умови утримання були жахливими. В'язнів розміщували в переповнених бараках, спали на дерев'яних нарах і мали дуже обмежений доступ до води та санітарії. Епідемії хвороб були поширеними, а медична допомога була мінімальною.

В'язні і персонал

Через табір Аушвіц-Біркенау пройшли мільйони в'язнів з усієї Європи. Більшість з них були євреями, але також були поляки, роми, радянські військовополонені та представники інших груп.

Персонал Аушвіц-Біркенау складався з есесівців, допоміжного персоналу СС та цивільних службовців. Загальна чисельність персоналу становила близько 6 000 осіб.

Військові злочини та покарання

Айнзацгрупи, ескадрони смерті мобільних нацистських сил, були одними з основних відповідальних за масові вбивства в Аушвіц-Біркенау та інших таборах смерті. Багато командирів і членів ейнзацгруп були засуджені до смерті на Нюрнберзькому процесі або іншими трибуналами за воєнні злочини та злочини проти людства.

Аушвіц-Біркенау був одним із найжахливіших місць у людській історії. Це був табір смерті, де нацисти методично і масово вбили понад мільйон людей під час Другої світової війни. Табір є постійним нагадуванням про злочини нацизму та важливості боротьби з нетерпимістю та ненавистю.

Часті питання

 1. Скільки людей було вбито в Аушвіц-Біркенау?
  Приблизно 1,1 мільйона людей, з яких близько 1 мільйона були євреями.

 2. Яке призначення мали газові камери?
  Газові камери використовувалися для вбивства в'язнів за допомогою смертельного отруйного газу циклону Б.

 3. Хто командував табором Аушвіц-Біркенау?
  Табором командували різні коменданти, зокрема Рудольф Гесс, Йозеф Кранц та Артур Лібехеншель.

 4. Чи були визволені якісь в'язні з Аушвіц-Біркенау?
  Так, деякі в'язні були звільнені внаслідок повстання в'язнів у жовтні 1944 року або під час звільнення табору радянською армією в січні 1945 року.

 5. Чому Аушвіц-Біркенау став символом нацистських злочинів?
  Аушвіц-Біркенау є одним із найбільших і найвідоміших нацистських концтаборів. Масове вбивство і жорстоке поводження, що мали місце в таборі, стали символом жахів нацистського режиму.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".