Алея міст-героїв (Севастополь)
Редактор: Михайло МельникКоординати: 44°36′57″ пн. ш. 33°31′29″ сх. д.
Розташування
Алея міст-героїв у Севастополі є однією з головних пам'яток міста, розташованою в самому серці Севастополя, між площею Нахімова і Графською пристанью. Вона являє собою паркову зону, створену на знак вшанування подвигів міст, що відзначилися особливою хоробрістю та витримкою під час Другої світової війни.
Історія створення
Ідея створення Алеї міст-героїв виникла у 1958 році. Перша черга була урочисто відкрита 3 листопада 1963 року, а остаточного вигляду меморіал набув у 1983 році. Авторами проекту стали архітектори В. В. Власов і А. Н. Ігнащенко, а також скульптори Н. К. Вріан і Л. М. Жолобок.
Архітектурно-художній комплекс
Алея міст-героїв – це мальовничий парковий ансамбль, який поєднує в собі елементи класичної та радянської архітектури. Комплекс складається з трьох основних частин:
- Портал – вхідна колонада з арками у римському стилі, увінчана горельєфами, що зображають сцени воєнних подвигів. На 12 бічних колонах викарбувані назви міст-героїв та їхні герби.
- Площа Російської Слави – центральний сквер з фонтаном та пам'ятником "Матрос та солдат". Тут на постаменті з чорного граніту напис: "Містам-героям: Москві, Ленінграду, Києву, Мінську, Одесі, Севастополю, Сталінграду, Кримському Сімферополю, Керчі, Новоросійську, Тулі, Бресту".
- Алея стел – прогулянкова зона з 12 стелами із рожевого граніту, що представляють кожне місто-герой. На стелах викарбувані імена видатних діячів, що пов'язані з цими містами.
Міста-герої
На Алеї міст-героїв увічнені 12 міст, яким було присвоєно звання "Місто-герой" за їхню хоробрість і мужність під час Великої Вітчизняної війни:
- Москва
- Ленінград (тепер Санкт-Петербург)
- Київ
- Мінськ
- Одеса
- Севастополь
- Сталінград (тепер Волгоград)
- Кримський Сімферополь
- Керч
- Новоросійськ
- Тула
- Брест
Значення
Алея міст-героїв є одним з найважливіших меморіалів у Севастополі, що нагадує про подвиги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Вона є місцем постійного паломництва місцевих жителів та туристів, а також використовується для проведення офіційних церемоній та урочистостей.
Алея міст-героїв у Севастополі – це монументальний архітектурний ансамбль, що вшановує пам'ять про героїчний подвиг дванадцяти міст під час Другої світової війни. Вона є символом мужності та стійкості радянського народу і служить нагадуванням про важливість захисту свободи та незалежності.
Часті запитання
-
Коли була відкрита Алея міст-героїв у Севастополі?
- Перша черга була відкрита 3 листопада 1963 року, остаточного вигляду меморіал набув у 1983 році.
-
Скільки всього стел на Алеї міст-героїв?
- На алеї 12 стел, що представляють кожне місто-герой.
-
У якому стилі виконана Алея міст-героїв?
- Вона поєднує елементи класичної та радянської архітектури.
-
Яке значення має Алея міст-героїв для Севастополя?
- Вона є одним з найважливіших меморіалів, що нагадує про подвиги радянського народу у Великій Вітчизняній війні.
-
Хто є авторами проекту Алеї міст-героїв?
- Архітектори В. В. Власов і А. Н. Ігнащенко, скульптори Н. К. Вріан і Л. М. Жолобок.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень