https://reporter.zp.ua

Акмолінський табір дружин зрадників батьківщини

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Акмолінський табір дружин зрадників Батьківщини (АЛЖИР)

Загальні відомості

(АЛЖИР) був одним із 17 жіночих табірних відділень Карагандинського ВТТ (Виправно-трудового табору). Він розташовувався в Акмолинській області Казахстану і діяв у період з 1938 по 1953 роки.

Історія створення та призначення

АЛЖИР був створений напередодні Великого терору 1937-1938 років. Його основним завданням було ув'язнення дружин "ворогів народу" – військовослужбовців, партійних і державних діячів, яких звинувачували у зраді, шпигунстві та інших політичних злочинах.

Умови ув'язнення

Ув'язнені АЛЖИРу утримувалися в бараках, які були переповнені і не мали належних санітарних умов. Харчування було мізерним і часто неякісним. В'язні були змушені працювати у важких умовах на різних роботах, таких як будівництво доріг, лісозаготівля та робота у сільськогосподарських бригадах.

Склад ув'язнених

У різні часи в АЛЖИР утримувалися дружини і близькі родичі таких відомих політичних фігур, як Бухарін, Тухачевський, Риков, Єжов, Берія та інших. Загалом через табір пройшло понад 8000 ув'язнених.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Покарання та репресії

За порушення табору дисципліни в'язнів АЛЖИРу піддавали суворим покаранням. До них належали одиночне ув'язнення, карцер, фізичні тортури, а в деяких випадках і розстріл.

Нелюдські умови та смертність

Через нелюдські умови ув'язнення в АЛЖИР постійно панували хвороби. Смертність серед ув'язнених була дуже високою. За деякими оцінками, від 15 до 50% в'язнів померли в таборі.

Ліквідація та наслідки

АЛЖИР був ліквідований у 1953 році після смерті Йосипа Сталіна. В'язні, які вижили, були звільнені або переведені до інших таборів ГУЛАГу. Наслідки ув'язнення в АЛЖИР були трагічними для багатьох родин, які зазнали репресій сталінського режиму.

Акмолінський табір дружин зрадників Батьківщини (АЛЖИР) був одним із найжахливіших місць ув'язнення в історії ГУЛАГу. Умови існування в таборі були нелюдськими, а смертність серед ув'язнених була дуже високою. АЛЖИР став символом сталінського терору і зламаних життів багатьох невинних жінок.

Запитання, що часто задаються

  1. Що таке АЛЖИР?
  2. Коли і для чого був створений АЛЖИР?
  3. Які умови ув'язнення були в АЛЖИР?
  4. Хто був ув'язнений в АЛЖИР?
  5. Якою була доля ув'язнених АЛЖИР після його ліквідації?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".