https://reporter.zp.ua

1-й Запорізький полк

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

1-й Запорізький полк був українським військовим підрозділом, сформованим на початку 1917 року у Москві в ході українізації армії.

Передумови

Після Лютневої революції у Російській імперії на хвилі національного відродження посилилися прагнення до самовизначення та автономії окремих народів. Серед них було й українське населення, яке прагнуло захищати свої національні інтереси та права.

Створення і особовий склад

У березні 1917 року в Москві з українських солдатів 13-го запасного полку на базі Української центральної ради було створено 1-й Запорізький полк. Очолив його сотник Іван Полтавець-Остряниця. Полк складався з 700 багнетів та 6 кулеметів.

Участь у революційних подіях

1-й Запорізький полк взяв активну участь у революційних подіях у Москві. Під час Жовтневого перевороту полк підтримував Тимчасовий уряд і брав участь у боях на боці захисників Кремля. Після поразки Тимчасового уряду полк перейшов на бік більшовиків.

Національне значення

Створення 1-го Запорізького полку мало велике національне значення. Він став символом української державності та національного відродження. Його поява засвідчила зростання національної свідомості українського населення та його прагнення до незалежності.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Розформування

У лютому 1918 року після підписання Брест-Литовського мирного договору полк був розформований. Більшість його учасників влилися до складу українських національних частин.

Відзнаки

1-й Запорізький полк став відомий своєю хоробрістю та дисциплінованістю. Він заслужив повагу не тільки у союзників, але й у противників. Полку було присвоєно почесне звання "Залізний".

Наслідки

Створення 1-го Запорізького полку було важливим кроком на шляху становлення української національної армії. Воно продемонструвало зрілість українського народу та його готовність відстоювати свої інтереси. Полк став одним із символів української державності та його значення для історії України важко переоцінити.

Висновки

1-й Запорізький полк був важливою віхою в історії України. Він став першим українським військовим підрозділом, створеним на основі національних принципів. Його формування було важливим кроком на шляху до становлення української незалежності та відіграло ключову роль у боротьбі за права та свободи українського народу.

Часто задаються питання

  • Яка була роль 1-го Запорізького полку в Лютневій революції?
  • Які фактори вплинули на створення полку?
  • Чим відзначився полк у бойових діях?
  • Які були причини розформування полку?
  • Яке історичне значення має 1-й Запорізький полк для України?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".