Житомирський завод хімічного волокна
Житомирський завод хімічного волокна: історія та причини припинення виробничої діяльності
Житомирський завод хімічного волокна (ЖЗХВ) – підприємство з багаторічною історією, яке за свою діяльність внесло значний вклад в економіку міста і країни в цілому. Але, як і багато інших підприємств, ЖЗХВ не вдалося пережити складні часи економічної кризи і в 2011 році зупинило свою виробничу діяльність. Давайте розглянемо історію заводу, причини його закриття і наслідки, що настали в зв’язку з цим.
Історична довідка
Житомирський завод хімічного волокна було засновано в 1937 році як один з перших в Україні та СРСР підприємств хімічної промисловості. Ініціатором будівництва заводу був Сергій Корольов, який в той час був головним інженером заводу. У 1941 році, після початку Великої Вітчизняної війни, завод був евакуйований в Узбекистан, де працював до закінчення війни. У 1946 році, після повернення до Житомира, завод відновив свою роботу і почав виробляти хімічне волокно.
Продукція заводу
ЖЗХВ був одним з найбільших в Україні виробників хімічного волокна. На заводі вироблялося різні види волокон, в тому числі поліефірне, поліамідне, акрилове і віскозне волокно. Хімічні волокна використовувалися в різних галузях промисловості: в текстильній промисловості для виробництва тканин, трикотажу та інших виробів, в хімічній промисловості для виробництва пластмас, лаків і фарб, в будівельній промисловості для виробництва тепло- і звукоізоляційних матеріалів.
Причини закриття Житомирського заводу хімічного волокна
В кінці 1980-х – початку 1990-х років ЖЗХВ почав відчувати труднощі з реалізацією продукції. Це було пов’язано з розпадом СРСР і втратою традиційних ринків збуту, а також з конкуренцією з боку імпортних виробників хімічного волокна. В результаті завод був змушений скоротити виробництво і почав накопичувати збитки. В 2000 році ЖЗХВ був приватизований, але це не врятувало підприємство від закриття. У 2011 році завод був визнаний банкрутом і припинив виробничу діяльність.
Наслідки закриття заводу
Закриття Житомирського заводу хімічного волокна мало негативні наслідки для міста і регіону в цілому. Без роботи залишилося близько 5 тисяч осіб, що призвело до збільшення рівня безробіття і погіршення соціальної ситуації в місті. Крім того, закриття заводу призвело до втрати податкових надходжень до бюджету міста і регіону. Також, це призвело до погіршення стану навколишнього середовища, так як на території заводу накопичилося велика кількість відходів виробництва.
Висновок
Закриття Житомирського заводу хімічного волокна стало великою втратою для міста і регіону. Підприємство мало багаторічну історію, вносило значний вклад в економіку і забезпечувало роботою тисячі людей. Але, в результаті економічної кризи, завод був змушений припинити свою діяльність.
5 часто задаваних питань по темі статті
- Який був основний вид продукції Житомирського заводу хімічного волокна?
- В який період часу завод відчував труднощі з реалізацією продукції?
- В якому році завод був приватизований і що це дало?
- Які були наслідки закриття заводу для міста і регіону?
- Які заходи необхідно вжити для вирішення проблем безробіття і покращення соціальної ситуації в місті після закриття заводу?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень