https://reporter.zp.ua

Жантаксай

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Жантаксай: Село в Туркестанській області Казахстану

(каз. Жантақсай) – село в Казахстані, розташоване в Мактааральському районі Туркестанської області. Є адміністративним центром Єнбекшинського сільського округу.

Історія

Село Жантаксай було засноване у 1950-х роках у результаті освоєння цілинних земель. Першими поселенцями були переселенці з різних районів Казахстану та інших республік Радянського Союзу.

Географія

Жантаксай знаходиться в північно-західній частині Туркестанської області, на лівому березі річки Арис. Село розташоване на висоті 200 метрів над рівнем моря. Клімат континентальний, з жарким і сухим літом і холодною зимою.

Населення

За даними перепису населення 2021 року, у Жантаксаї проживає 3 250 осіб. Основну частину населення складають казахи, також проживають українці, росіяни, узбеки та інші національності.

Економіка

Основними галузями економіки Жантаксая є сільське господарство та торгівля. У селі працює декілька фермерських господарств, які займаються вирощуванням зернових культур, бавовни та овочів. Є також кілька магазинів, кафе та інших об'єктів торгівлі.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Соціальна інфраструктура

У Жантаксаї є середня школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека та поштове відділення. У селі працює лікарня та амбулаторія, які надають медичні послуги населенню.

Культура

У Жантаксаї проводяться різноманітні культурні заходи, такі як концерти, виставки та спортивні змагання. У селі є народний ансамбль, який виконує традиційні казахські пісні та танці.

Пам'ятки

Поблизу Жантаксая знаходяться декілька пам'яток історії та культури. Зокрема, в селі є пам'ятник учасникам Великої Вітчизняної війни та братська могила. У околицях села розташовані залишки давнього городища та кургани скіфського періоду.

Жантаксай – село в Туркестанській області Казахстану, яке є адміністративним центром Єнбекшинського сільського округу. Село має багату історію та сучасну інфраструктуру, що дозволяє його жителям жити та працювати в комфортних умовах.

Часто задавані питання

  1. Коли було засноване село Жантаксай?
  2. Яка чисельність населення Жантаксая?
  3. Чим займається населення Жантаксая?
  4. Які пам'ятки є в Жантаксаї?
  5. Як дістатися до Жантаксая?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".