https://reporter.zp.ua

ЗАПОР У НОВОНАРОДЖЕНОГО ЩО РОБИТИ

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

ЗАПОР У НОВОНАРОДЖЕНОГО: ЩО РОБИТИ

Запор – це досить поширена проблема серед новонароджених. Багато батьків хвилюються, якщо їхнє дитя не має нормального розкладу кишечнику. Водночас, багато батьків не знають, що робити, якщо це станеться з їхнім новонародженим. В даній статті ми розглянемо причини запору у немовлят і надамо деякі корисні поради, як його уникнути і впоратися з ним.

Що таке запор?

Запор у новонародженого – це стан, коли малюк має труднощі з випорожненням стійкого чи має неправильний розклад кишечнику. Зазвичай, новонароджені випорожнюються кілька разів на день, але цей процес може порушитися, що призводить до запору.

Причини запору у новонароджених

Існує кілька чинників, які можуть призвести до запору у новонароджених. Однією з найпоширеніших причин є неправильне харчування. Якщо молока недостатньо, або якщо воно не містить достатньо клітковини, то це може спричинити труднощі з випорожненням.

Іншою причиною запору може бути недостатнє споживання рідини. Вода грає важливу роль у правильному функціонуванні кишечнику, тому важливо переконатися, що дитина отримує достатню кількість рідини.

Також, запор може виникнути через різні фізіологічні фактори, такі як недорозвиненість кишечнику або слабкість м’язів тазу.

Як впоратися із запором

Якщо ваше новонароджене стикається з проблемою запору, ось кілька порад, які можуть допомогти вам впоратися з цим станом:

1. Підтримуйте правильну грудне вигодовування

Ідеально, новонароджений повинен годуватися протягом перших 6 місяців ініційним материнським молоком. Материнське молоко містить клітковину, яка є необхідною для нормальної роботи кишечнику.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

2. Збагачте раціон дитини клітковиною

Якщо ваша дитина вже перейшла на додаткові продукти, впевніться, що її раціон містить достатню кількість клітковини. Додавання фруктів, овочів і цільнозернового хліба може допомогти поліпшити перистальтику кишечника і уникнути запору.

3. Вживайте більше рідини

Для поліпшення перистальтики кишечника варто підтримувати гідратацію своєї дитини. Додавання води, зеленого чаю або соку (згідно віку дитини) у раціон може сприяти нормалізації стількості кишечника.

4. Застосовуйте масаж живота

М’яке колінчасте масажування живота може допомогти стимулювати роботу кишечника та полегшити випорожнення. Робіть це легкою круговою рухом по годинниковій стрілці навколо пупка дитини.

5. Зверніться до лікаря

Якщо ви помічаєте, що запор продовжується тривалий час і не покращується після впровадження змін в раціон чи масажу, варто звернутися до лікаря. Лікар може надати додаткові поради та назначити лікування, яке допоможе впоратися з проблемою запору.

Запор у новонародженого може бути стресуючою ситуацією для батьків, але дотримання деяких порад і звернення до лікаря можуть полегшити цей процес і відновити нормальну роботу шлунка і кишечника.

Запитання, які часто задаються про запор у новонароджених

  1. Як можна впізнати, що у моєї дитини запор?
  2. Як уникнути запору у новонароджених?
  3. Які продукти сприяють нормалізації перистальтики кишечника?
  4. Як довго триває запор у новонародженого?
  5. Коли треба звернутися до лікаря щодо запору у дитини?

Запор у новонародженого є досить поширеною проблемою, але з допомогою правильного харчування, грудного вигодовування, гідратації та масажу живота, ви можете зробити все можливе для покращення роботи шлунка і кишечника вашої дитини. Не забувайте, що завжди краще звернутися до лікаря, якщо проблема запору триває тривалий час і не вирішується додатковими порадами.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".