https://reporter.zp.ua

ЯКУ ФІЛОСОФСЬКУ ТЕЧІЮ ЗАСНУВАВ ШОПЕНГАУЕР?

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

ЯКУ ФІЛОСОФСЬКУ ТЕЧІЮ ЗАСНУВАВ ШОПЕНГАУЕР?

Артур Шопенгауер – видатний німецький філософ, який жив у 19 столітті. Він був визнаним авторитетом в своєму часі і його праці відіграли важливу роль у розвитку філософії. Але яку філософську течію він заснував і які були його основні ідеї?

1. Шопенгауер і підходи до філософії

Шопенгауер був впливовим філософом, який поєднував раціоналістичний і ірраціоналістичний підходи до філософії. Його принциповість полягала в тому, що раціональний розум може вивести нас на істину, але наші почуття і бажання потім перекривають цю істину і роблять нас нещасними. Він вважав, що єдиним способом звільнитися від цього страждання є відмова від наших бажань та аскетичне життя.

1.1 Раціоналізм

Шопенгауер вірив, що світ можна розуміти за допомогою розуму і логіки. Він розглядав наукові дослідження та філософію, як засоби, щоб зрозуміти природу і людський розум. Він також заперечував існування Бога і віри в релігію, вважаючи, що це просто ілюзія створена людьми.

1.2 Ірраціоналізм

З іншого боку, Шопенгауер приділяв велику увагу нашим почуттям та бажанням і вважав їх основною силою, що впливає на наше життя. Він вважав, що ці почуття і бажання можуть бути безладними і хаотичними, і саме через це ми страждаємо. Згідно з Шопенгауером, це страждання можна перебороти, лише відмовившись від бажань і по-іншому підійшовши до своєї свідомості.

2. Основні ідеї Шопенгауера

Шопенгауер сформулював кілька основних ідей, які стали контрстуяційними пунктами його філософської системи:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

2.1 Воля і представлення

За Шопенгауером, світ перед нами подається як “представлення” – способи, якими ми сприймаємо речі. Але за спиною цього світу насправді ховається “воля” – загадкова сила, яка керує всіма існуючими речами. Воля є нещасною істинною природою всього живого і є причиною нашого страждання.

2.2 Негативна воля

Воля у Шопенгауера є негативною ідентичністю. Він вірив, що ця воля реалізується через наше бажання насолод і власної волі та володіння. Але це тільки тимчасове задоволення, яке вказує на нашу залежність від зовнішніх обставин і якісь нестачі.

3. Вплив на сучасну філософію

Шопенгауер мав великий вплив на розвиток філософії. Його ідеї про нашу залежність від бажань і страждання, а також про ролі почуттів у житті, були оригінальними і викликали обговорення серед філософів свого часу та пізніше. Він також зацікавився вивченням музики та мистецтва і привів до розвитку естетики і філософії культури.

Висновок

Шопенгауер створив філософську течію, яка поєднує раціоналістичний і ірраціоналістичний підходи до філософії. Він зацікавився питаннями страждання, бажань та ролі почуттів у житті. Його ідеї мали значний вплив на розвиток філософії і стали джерелом обговорення серед філософів. Наслідком його внеску стали розвиток філософії культури та естетики.

Питання для обговорення

1. Які були основні ідеї Шопенгауера?
2. Які підходи до філософії використовував Шопенгауер?
3. Як вплинув Шопенгауер на сучасну філософію?
4. Які погляди мав Шопенгауер на роль бажань і почуттів у житті?
5. Чому Шопенгауер вважав, що ми страждаємо?

Посилання

– Первов, В. М. Артур Шопенгауэр : философские процессы и парадоксы бытия / В. М. Первов. – Москва : Универсум, 2012.
– Schopenhauer, A., & Payne, E. F. J. (2013). The world as will and representation (Vol. 1). Courier Corporation.
– Scruton, R. (2013). Schopenhauer: A very short introduction. OUP Oxford.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".