https://reporter.zp.ua

ЯК НАЗИВАЛИ СЕЛЯН НА РУСІ?

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Селяни, як одна з найбільших соціальних груп на Русі, відіграли велику роль у історії та культурі нашої країни. Але як саме їх називали у різні періоди? Давайте розглянемо це детальніше.

Селянські угруповання на Русі

Перш за все, варто зазначити, що усіх селян не можна було називати однаково, оскільки на Русі існували різні соціальні верстви селянського населення. Найбільш поширеними були великі селянські угруповання, такі як селяни-дворяни, кріпаки та холопи.

Селяни-дворяни

Селяни-дворяни, які також відомі як двірники, були найбільш привілейованою категорією селян. Вони мали свій власний маленький маєток, куди входили будинок та прилегла земля. Зазвичай, ці селяни працювали на дворі шляхтича, але вони мали певні права та свободи, які їх відрізняли від інших селянських верств.

Кріпаки

Кріпаки, які становили найбільшу частину селянського населення на Русі, не мали права волі та залежали від поміщиків. Вони працювали на панській землі та були зобов’язані виконувати різні обов’язки для свого господаря. Назва “кріпак” походить від слова “кріпить”, оскільки ці селяни були прив’язані до землі та не мали права вільно рухатися.

Холопи

Холопи, які становили найнижчу соціальну верству селянства, не мали ніяких прав та очолювали життя в неволі. Вони були повністю залежними від своїх господарів та мусили виконувати будь-які їхні накази. Холопство було основною формою рабства на Русі, де людина була розглядана як власність іншої людини.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Зміни у найменування селян

Збільшення прав селян та суспільне перепланування у різні періоди історії відображалося у зміні їхнього найменування. Наприклад, після скасування кріпосного права в 1861 році, коли кріпаки отримали певні права та визнання своєї власності, їх стали називати “селянами”.

Назва “селяни” стала загальним терміном, який включав у себе різні категорії селянського населення. Наприклад, окремі селяни змогли стати малоземельними власниками або наймитами на панщині. Також була інша соціальна група селян, яку називали “селяни-універсали”, які були фактично безземельними людьми, які мали право закласти свій господарський двір на певних умовах.

Висновок

Селяни на Русі відіграли важливу роль у соціальному та економічному розвитку країни. Відповідно до їхнього соціального становища, селяни називалися селянами-дворянами, кріпаками та холопами. Проте, з розвитком суспільства та прийняття різних законів, найменування селян змінювалися. Після скасування кріпосного права, їх стали називати просто “селянами”, і вони отримали певні права та свободи.

Запитання, що часто задаються по темі:

  1. Як селяни-дворяни відрізнялися від кріпаків та холопів?
  2. Чому кріпаки були прив’язані до землі та ніяк не могли переселятися?
  3. Які права та свободи отримали селяни після скасування кріпосного права?
  4. Які соціальні групи селянського населення існували після скасування кріпосного права?
  5. Якими термінами називали селян до моменту скасування кріпосного права?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 06 02 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".