https://reporter.zp.ua

ЯК ГРУЗИНИ НАЗИВАЮТЬ СЕБЕ?

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Грузини – це народ, багата історія та культура яких захоплюють уяву багатьох. Тже їх самовизначення та назви викликають особливий інтерес. В цій статті ми розглянемо, як грузини називають себе та як це пов’язано з їхнім походженням, мовою та культурою. Заслужений письменник Олександр Олесь зауважував, що “у нього ніколи не було такої слави, що він був грузином”. Тож давайте вивчимо цю неймовірну культуру глибше.

Історичне походження

Перед тим, як дізнатись, як грузини називають себе, давайте заглибимося в їхню історію. Грузія – це країна з великою давньою історією, в якій з’явилися перші поселення ще у II тисячолітті до нашої ери. У середні віки утворилась держава Грузія, яка мала велике значення на Кавказі та на Східній Європі.

Сусіди Грузії, такі як росія, Туреччина, Азербайджан та Іран, вплинули на прийняття зазвичайних термінів для назви грузинів. Таким чином, ці країни ближчі за значимість та культурну взаємодію з Грузією, що вплинуло на самовизначення грузинів.

Самовизначення грузинів

Грузини називають себе “ქართველი” (kartveli) або “მეგრელი” (megreli), в залежності від етнічної групи. Термін “kartveli” використовується для номінації грузинів, які проживають в центральній та східній частині країни. Зі свого боку, грузини-мегрельці (мегрели) – це етнічна група, яка проживає в західній області Грузії і має свою власну мову та культуру.

Назви “kartveli” та “megreli” є історично значущими та підтверджують глибокі корені грузинської культури, а також зв’язки з іншими культурами. Важливо зауважити, що самовизначення грузинів може варіюватись залежно від політичної та соціально-економічної ситуації.

Мова грузинів

Мова грузинів, також відома як грузинська, є державною мовою Грузії. Вона належить до ніссько-дагестанської мовної групи та має багато діалектів. Грузини використовують цю мову для спілкування між собою, а також для навчання та державних цілей.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Грузинська мова має власну абетку, відому як “ქართული დამწერლობა” (kartuli damts’erloba), що розроблена у XI столітті. Ця абетка є написальною та відображає звуки грузинської мови.

Грузинські назви для грузинів

Серед населення Грузії поширено використання інших назв для грузинів. Наприклад, “картофелі” є назвою, яку використовують жителі Абхазії для позначення грузинів. Це виникло після анексії Абхазії росією, коли існування грузинів стало питанням політичної та національної безпеки.

Крім того, існує стереотип, що грузини називають себе “сванами” або “кахетинцями” в залежності від регіону. Свани і Кахетінці – це суб-етнічні групи, які мають свою мову та культуру, але вони все одно вважаються грузинами.

Культурні особливості

Грузини мають багату їхню власну культуру, яка простягається на протязі тисячоліть. Грузинська культура відзначається унікальною музикою, танцями, кухнею та яскравими національними святами.

Хоральна музика, така як пісні “Чакрадан”, відома своїми глибокими смислами та емоційною виразністю. Танці грузинської культури вражають своїм енергетичним виразом та синхронізацією рухів.

Грузинська кухня також відома своїми вишуканими стравами, такими як хачапурі, хінкалі та, звичайно ж, грузинське вино. Це додає до грузинської культури додаткового шарму та привабливості.

Завершення

Грузини мають глибокі зв’язки зі своєю історією, мовою та культурою. Вони називають себе “kartveli” та “megreli”, відображаючи свої етнічні групи та культурні регіони. Грузинська культура багата й різноманітна, вона має свій унікальний стиль музики, танців, кухні та народних свят.

Питання, що часто задаються

  1. Як грузини називають себе?
  2. Чи є різниця у самовизначенні грузинів залежно від регіону?
  3. Яка мова грузинів?
  4. Які особливості грузинської культури?
  5. Чому грузини так пишно святкують?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 09 02 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".