https://reporter.zp.ua

Яблунівське нафтогазоконденсатне родовище

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Яблунувське нафтогазоконденсатне родовище

Яблунувське нафтогазоконденсатне родовище — нафтогазоконденсатне родовище, що належить до Глинсько-Солохівського газонафтоносного району, Східний нафтогазоносний регіон України. Родовища розташоване в межах Прикарпатського передового прогину, у південній частині Львівської області, за 15 кілометрів на південний захід від м. Борислав.

Геологічна будова родовища

Яблунівське родовище розташоване в межах Яблунівської тектонічної зони, яка є частиною Глинсько-Солохівського газонафтоносного району. Тектонічна зона складена потужною товщею осадових порід, представлених пісковиками, алевролітами, аргілітами, мергелями та вапняками. У межах родовища виділяються два основні структурні елементи: Яблунівське та Славське підняття.

Яблунівське підняття є асиметричною антиклінальною складкою, яка простягається з північного заходу на південний схід. Його розміри становлять 10 на 4 кілометри, амплітуда підняття — 1000 метрів. Славське підняття розташоване на північ від Яблунівського і є меншим за розмірами. Його розміри становлять 8 на 3 кілометри, амплітуда підняття — 800 метрів.

Нафтогазоносність родовища

Яблунівське родовище нафтогазоносне в межах двох горизонтів: верхньокрейдового та міоценового. Верхньокрейдовий горизонт представлений пісковиками та алевролітами, які залягають на глибині 1400-1800 метрів. Міоценовий горизонт представлений пісковиками та конгломератами, які залягають на глибині 800-1200 метрів.

Яблунівське родовище є унікальним тим, що містить власне газовий конденсат, який складає до 30% видобутого вуглеводню. Це робить його одним з найбільших газових родовищ України. Загальні запаси нафти у Яблунівському родовищі оцінюються в 300 мільйонів тонн; запаси природного газу – 200 млрд. куб. м; запаси газового конденсату – 50 мільйонів тонн.

Розробка родовища

Розробка Яблунівського родовища почалася в 1958 році. На родовищі пробурено понад 100 свердловин, з яких 80 експлуатуються. Загальний обсяг видобутку нафти на Яблунівському родовищі складає понад 20 мільйонів тонн, природного газу – понад 100 мільярдів кубічних метрів, газового конденсату – понад 10 мільйонів тонн.

Перспективи розробки родовища

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Яблунівське родовище є одним з найбільших нафтогазоконденсатних родовищ України. Його розробка має велике значення для енергетичної безпеки країни. Запаси нафти та природного газу в ньому оцінюються ще в 10 млн. тонн і 200 мільярдів кубометрів відповідно.

Екологічні проблеми пов’язані з розробкою родовища

Розробка Яблунівського родовища пов’язана з деякими екологічними проблемами. Однією з основних проблем є забруднення навколишнього середовища нафтою та газом. Буріння свердловин та видобуток нафти і газу можуть призвести до витоку цих речовин у навколишнє середовище. Це може забруднити повітря, воду та грунт. Ще однією проблемою є утворення відходів нафтогазовидобутку.

Висновок

Яблунівське нафтогазоконденсатне родовище є одним з найбільших в Україні. Його розробка має велике значення для енергетичної безпеки країни. У той же час, розробка родовища пов’язана з деякими екологічними проблемами.

Часті питання

1. Де розташоване Яблунівське нафтогазоконденсатне родовище?

Яблунівське нафтогазоконденсатне родовище розташоване в межах Прикарпатського передового прогину, у південній частині Львівської області, за 15 кілометрів на південний захід від м. Борислав.

2. Які запаси нафти та природного газу в Яблунівському родовищі?

Запаси нафти в Яблунівському родовищі оцінюються в 300 мільйонів тонн, запаси природного газу – 200 млрд. куб. м, запаси газового конденсату – 50 мільйонів тонн.

3. Коли почалася розробка Яблунівського родовища?

Розробка Яблунівського родовища почалася в 1958 році.

4. Які екологічні проблеми пов’язані з розробкою Яблунівського родовища?

Розробка Яблунівського родовища пов’язана з деякими екологічними проблемами. Однією з основних проблем є забруднення навколишнього середовища нафтою та газом. Буріння свердловин та видобуток нафти і газу можуть призвести до витоку цих речовин у навколишнє середовище. Це може забруднити повітря, воду та грунт. Ще однією проблемою є утворення відходів нафтогазовидобутку.

5. Які перспективи розробки Яблунівського родовища?

Перспективи розробки Яблунівського родовища є сприятливими. Запаси нафти та природного газу в ньому оцінюються ще в 10 млн. тонн і 200 мільярдів кубометрів відповідно.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 01 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".