https://reporter.zp.ua

Віталій (Максименко)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Віталій (Максименко): Архієпископ і Діяч РПЦЗ

Біографія

Архієпископ Віталій (Максименко)

Архієпископ Віталій, у миру Василь Іванович Максименко, народився 8 серпня 1873 року в селі Глафірівка Харківської губернії (нині Луганська область). Він здобув духовну освіту в Харківській духовній семінарії та Санкт-Петербурзькій духовній академії.

У 1902 році Василь Максименко був висвячений на диякона, а згодом і на священика. Він служив у різних парафіях Харківської та Катеринославської єпархій. У 1918 році, після розколу в Російській православній церкві, Василь Максименко приєднався до обновленського руху, але незабаром повернувся до РПЦ.

Служіння в РПЦЗ

У 1920 році архієпископ Антоній (Храповицький) висвятив Василя Максименка на єпископа Переяславського, вікарія Київської єпархії. Через гоніння з боку радянської влади єпископ Віталій був змушений покинути Росію та емігрувати в Югославію.

У 1925 році Віталій (Максименко) був призначений єпископом Північно-Американським і Канадським РПЦЗ. Він активно сприяв розбудові церковного життя в США та Канаді, заснувавши численні парафії та монастирі. У 1946 році Віталій був зведений у сан архієпископа.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Духовна спадщина

Архієпископ Віталій був відомий своєю глибокою вірою та пастирською мудрістю. Він наголошував на важливості особистого подвижництва, молитви та вивчення Святого Письма. Віталій (Максименко) залишив після себе значну духовну спадщину, яка включає проповіді, настанови та листи.

Пам'ять

Архієпископ Віталій помер 21 березня 1960 року в монастирі Святої Трійці в Джорданвілі, штат Нью-Йорк. Він був похований у крипті собору Святої Трійці. Канонізований Російською православною церквою закордоном у 1987 році.

Твори Архієпископа Віталія

  • "Проповіді"
  • "Настанови"
  • "Листи до пастви"
  • "Моя душа – проповідь на Різдво Христове"
  • "Слово про монастир"

Архієпископ Віталій (Максименко) був видатним церковним діячем, який зіграв важливу роль у збереженні та розвитку Російської православної церкви закордоном. Його духовна спадщина продовжує надихати та наставляти православних віруючих.

Часті запитання

  1. Яке справжнє ім'я Архієпископа Віталія?
  2. Коли і де він народився?
  3. До якої юрисдикції належав Архієпископ Віталій?
  4. Де і коли він помер?
  5. Які основні положення його духовного вчення?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".