https://reporter.zp.ua

Вирок (притока Річиці)

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Вирок – Річка у Володимирецькому та Зарічненському районах Рівненської області

Загальні відомості

Вирок – річка у Володимирецькому та Зарічненському районах Рівненської області, ліва притока Річиці (басейн Дніпра). Довжина – 48 км, площа басейну – 572 км². Річка бере початок біля села Жовкині, протікає через кілька сіл і впадає в Річицю біля села Рафалівка.

Географія

Вирок належить до басейну Дніпра, її джерело розташоване в межах Волинської височини, а гирло – на Поліській низовині. Річка протікає територією Володимирецького та Зарічненського районів Рівненської області. Долина річки переважно широка, заплава заболочена, місцями є луки. Уздовж річки розташовані кілька населених пунктів, найбільшими з яких є села Жовкині, Олеськ, Антонівка, Рафалівка.

Гідрологія

Вирок – повільна рівнинна річка з неглибоким руслом. Річкова долина переважно широка, місцями заболочена. У верхів’ях річка вузька, звивиста, з перекатами. У середній та нижній течії річка розширюється, стає більш спокійною і глибшою. Максимальна глибина досягає 3-4 м біля села Антонівка. Річка переважно живиться дощовими, талими і підземними водами. Вирок замерзає в середині грудня, скресає наприкінці березня.

Флора і фауна

Долина річки Вирок вкрита лісами, де переважають хвойні породи, такі як сосна і ялина. У заплаві ростуть вільха, береза, верба, осика, дуби, граби тощо. У річці мешкають різноманітні види риб, в тому числі щука, окунь, карась, плотва, лин, краснопірка та ін. На берегах річки гніздяться водоплавні птахи, такі як качки, гуси, лебеді тощо. У лісах, що оточують річку, мешкають вовки, лисиці, зайці, кабани, косулі та інші тварини.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Використання

Вирок використовується для водопостачання населених пунктів, зрошення та рибальства. На річці розташовано кілька гідроелектростанцій, в тому числі ГЕС Олеськ та ГЕС Антонівка. Річка судноплавна в нижній течії. На берегах річки розташовано кілька рекреаційних зон, в тому числі парк в селі Олеськ та парк в селі Антонівка.

Висновок

Вирок – мальовнича річка на Поліссі, що є важливим природним ресурсом та привабливою туристичною дестинацією. Річка має велике значення для розвитку економіки та культури регіону.

Часті запитання

 1. Де знаходиться річка Вирок?

  Річка Вирок розташована у Володимирецькому та Зарічненському районах Рівненської області.

 2. Яка довжина річки Вирок?

  Довжина річки Вирок становить 48 км.

 3. Яка площа басейну річки Вирок?

  Площа басейну річки Вирок становить 572 км².

 4. Які найбільші населені пункти розташовані на берегах річки Вирок?

  Найбільшими населеними пунктами, розташованими на берегах річки Вирок, є села Жовкині, Олеськ, Антонівка та Рафалівка.

 5. Як використовується річка Вирок?

  Річка Вирок використовується для водопостачання населених пунктів, зрошення, рибальства, судноплавства та відпочинку.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 25 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".