https://reporter.zp.ua

Вільховець (Кросненський повіт)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальні відомості

Вільховець (пол. Olchowiec) — лемківське село в Республіці Польща, що входить до складу гміни Дукля Кросненського повіту Підкарпатського воєводства. За переписом 2011 року населення села становило 68 осіб.

Географічне розташування

Вільховець розташований у південно-східній частині Польщі, у передгір'ях Карпат. Відстань до повітового центру, міста Кросне, становить приблизно 20 кілометрів, а до воєводського центру, міста Жешув, — близько 70 кілометрів. Село лежить у мальовничій долині річки Віслок, на висоті близько 350 метрів над рівнем моря.

Історія

Територія села була заселена з давніх часів. У XII столітті тут було засноване поселення, яке належало до князівства Галицько-Волинського. В середині XIV століття село було включено до складу Польського королівства. Після розділів Польщі у XVIII столітті Вільховець відійшов до Австро-Угорської імперії. У міжвоєнний період село входило до складу Речі Посполитої Польської. У 1947 році в рамках операції «Вісла» лемківське населення було насильно переселено на західні території Польщі.

Сучасне село

Нині Вільховець є невеликим селом із сільськогосподарським характером. У селі збереглася дерев'яна церква святого архангела Михаїла, збудована у XVIII столітті. Також у Вільховці є пам'ятник жертвам операції «Вісла».

Населення

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

За даними останнього перепису, проведеного у 2011 році, кількість населення Вільховця становила 68 осіб. У селі переважно проживають польські католики.

Економіка

Основою економіки Вільховця є сільське господарство. Основними галузями є вирощування зерна, картоплі та овочів. Також у селі діє кілька невеликих підприємств, що займаються лісопильним виробництвом та обслуговуванням туристів.

Соціальна сфера

У Вільховці працює початкова школа, а також бібліотека. У селі є два магазини та поштове відділення. Медичне обслуговування здійснюється у сусідньому місті Дукля.

Туризм

Вільховець приваблює туристів своєю мальовничою природою, історичними пам'ятками та можливістю активного відпочинку. У селі є кілька туристичних маршрутів, які проходять по околицях. Вільховець є також популярним місцем для велосипедних та кінних прогулянок.

Вільховець — невеличке лемківське село в Польщі, яке має багату історію та цікаву культуру. Незважаючи на трагічні події операції «Вісла», село зберегло свою неповторну атмосферу та приваблює туристів з усієї Польщі.

Питання, що часто задаються:

  1. Де знаходиться село Вільховець?
  2. З чим пов'язана історія села?
  3. Які пам'ятки можна побачити у Вільховці?
  4. Який основний вид економічної діяльності у селі?
  5. Що робить Вільховець привабливим для туристів?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".